przekształcenie prawa użytkowania wieczystego we własność

Czyli ustalanie granic nieruchomości oraz zakres odpowiedzialności wspólnoty i właścicieli lokali.
Wiadomość
Autor
bykira
moderator
moderator
Posty: 4262
Rejestracja: 17-11-2006, 18:11

Odp.: przekształcenie prawa użytkowania wieczystego we własność

#43 Post autor: bykira » 21-05-2009, 22:45

lasmarek pisze:Odnośnie inwentaryzacji to obiiecali poprawić do końca tego roku.
Będą ją kaligrafować ?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Contessa
.
.
Posty: 66
Rejestracja: 06-06-2009, 15:02

Odp.: przekształcenie prawa użytkowania wieczystego we własność

#44 Post autor: Contessa » 06-06-2009, 15:12

Witam.
Chcę dokonać przekształcenia, ale już wiem, ze z 2 właścicieli nie będę mieć kontaktów. Mieszkania stoją puste, właściciele poza krajem, nie odpowiadają na pozostawione w skrzynkach wiadomości. 3 pozostałych właścicieli (w tym ja) jesteśmy za przekształceniem. Mam wystąpić do sądu o zgodę na przekształcenie za tych dwoje mieszkańców? I dopiero z wyrokiem udać się do odpowiedniego urzędu?
Czy składając dokumenty w sądzie powinnam mieć odpisy KW tych dwóch mieszkań? Ile się płaci za takie postępowanie?

PS.1 Ustawę o własności lokali czytałam :)
W tym roku za wieczyste użytkowanie gruntu miałam zapłacić 2266 pln ]:) Udało się 50% dzięki bonifikacie. Ale co będzie za rok?
PS.2 Na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej w ADM prosiłam, by sprawę przekształceń wciągnąć w treść zebrania (liczyłam na pomoc w kontakcie z nieobecnymi) - dowiedziałam się, ze to nie są sprawy ADM!
Ostatnio zmieniony 06-06-2009, 15:13 przez Contessa, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: przekształcenie prawa użytkowania wieczystego we własność

#45 Post autor: irenalo » 06-06-2009, 15:44

To nie jest sprawa ADM , czyli jak rozumiem Waszego administratora lub zarządcy. Może najprościej będzie odszukać właścicieli. Ktoś chyba płaci za te mieszkania? Więc na pewno ma z nimi kontakt.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Contessa
.
.
Posty: 66
Rejestracja: 06-06-2009, 15:02

Odp.: przekształcenie prawa użytkowania wieczystego we własność

#46 Post autor: Contessa » 07-06-2009, 14:32

W ADM jest nasz administrator. Ci ludzie płacą za wszystko przelewami. A administrator twierdzi, ze poinformował ich o tym, że szukam z nimi kontaktu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Contessa
.
.
Posty: 66
Rejestracja: 06-06-2009, 15:02

Odp.: przekształcenie prawa użytkowania wieczystego we własność

#47 Post autor: Contessa » 10-06-2009, 17:47

Jest ktoś, kto mi pomoże? Proszę o odpowiedź na moje pytania.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

gosiakz
.
.
Posty: 315
Rejestracja: 21-12-2006, 22:31
Lokalizacja: Łódź

Odp.: przekształcenie prawa użytkowania wieczystego we własność

#48 Post autor: gosiakz » 10-06-2009, 23:00

Contessa pisze:Chcę dokonać przekształcenia, ale już wiem, ze z 2 właścicieli nie będę mieć kontaktów. Mieszkania stoją puste, właściciele poza krajem, nie odpowiadają na pozostawione w skrzynkach wiadomości. 3 pozostałych właścicieli (w tym ja) jesteśmy za przekształceniem. Mam wystąpić do sądu o zgodę na przekształcenie za tych dwoje mieszkańców? I dopiero z wyrokiem udać się do odpowiedniego urzędu?
http://e-prawnik.pl/uzytkowanie-wieczys ... -cywilne-1
Contessa pisze:Czy składając dokumenty w sądzie powinnam mieć odpisy KW tych dwóch mieszkań? Ile się płaci za takie postępowanie?
Odpis KW nieruchomości z sądu Wydziału Ksiąg Wieczystych.
Kosztów nie znam. Napisz/zadzwoń do sądu rejonowego i dowiesz się.
Contessa pisze:Na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej w ADM prosiłam, by sprawę przekształceń wciągnąć w treść zebrania (liczyłam na pomoc w kontakcie z nieobecnymi) - dowiedziałam się, ze to nie są sprawy ADM!
Podejrzewam, że ADM to twór gminny, co wyjaśniałoby brak zainteresowania przekształceniem.
Ostatnio zmieniony 10-06-2009, 23:01 przez gosiakz, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Nieruchomość wspólna”