Roczne zebranie lokatorów a brak rozliczonych mieszkań

Czyli wszystko o księgowości, rozliczeniach z Właścicielami i usługodawcami oraz o zarządzaniu finansami Wspólnot.
Wiadomość
Autor
Ehelon
.
.
Posty: 5
Rejestracja: 16-03-2009, 18:30

Roczne zebranie lokatorów a brak rozliczonych mieszkań

#1 Post autor: Ehelon » 16-03-2009, 19:21

Witam

Prosiłbym o pomoc w odpowiedzi na pytanie jak przymusić zarządce wspólnoty do rozliczenia rocznego mieszkań przed corocznym walnym zebraniem ? Dzisiaj dostałem info od administarcji że za tydzień czyli 23.03.2009 r bedzie zebranie lokatorów, zadzwoniłem do administarcji i "miła" pani powiedział mi że rozliczenia będą pod koniec miesiąca.
Nie wyobrażam sobie walnego zgormadzenia bez informacji jak zostały rozliczone poszczegołne mieszkania itp .... Podejrzewam że ten ruch zarządcy jest spowodowany tym że w zeszłym roku jak wysłali do ludzi informacje z rozliczeniem mieszkań przed walnym to potem ludzie 3 godziny na nich psy wieszlai za pozycje w stylu koszty inne , koszty pozostałe , koszty jakieś tam bliżej nieokreślone ....
Czy jest jakaś droga prawna do przymuszenia zarządcy do dostraczenia rozliczen prze walnym zebraniem ? Jeżeli nie to jak zrobić uchwałę lokatorską odnośnie przesunięcie terminu walnego zebrania do czasu rozliczenia indywidualnego mieszkań ?
Jeżeli nie to jak przełozyć walne na pierwszym głosowaniu ?

Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
lokator99
.
.
Posty: 408
Rejestracja: 02-02-2009, 00:51

Odp.: Roczne zebranie lokatorów a brak rozliczonych mieszkań

#2 Post autor: lokator99 » 16-03-2009, 19:31

Pierwsze słysze o walnym zebraniu lokatorów :) co to takiego i czego dotyczy? bo chyba nie wspólnoty?
Coś tu namieszaleś.
Proponuje zapoznać sie najpierw z Ustawą o własności lokali, przyswoić sobie terminologie kto jest kim i jak sie go określa w nieruchomości wielolokalowej.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

szarisz
.
.
Posty: 577
Rejestracja: 21-03-2008, 14:07
Lokalizacja: Zagłębie

Odp.: Roczne zebranie lokatorów a brak rozliczonych mieszkań

#3 Post autor: szarisz » 16-03-2009, 19:56

Abstrahując od terminologii, to jak rozumiem nie przedstawiono Wam sprawozdania finansowego?
Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
andy
admininistrator
admininistrator
Posty: 3249
Rejestracja: 05-05-2006, 13:56

Odp.: Roczne zebranie lokatorów a brak rozliczonych mieszkań

#4 Post autor: andy » 16-03-2009, 20:01

Ehelon pisze:Czy jest jakaś droga prawna do przymuszenia zarządcy do dostraczenia rozliczen prze walnym zebraniem ? Jeżeli nie to jak zrobić uchwałę lokatorską odnośnie przesunięcie terminu walnego zebrania do czasu rozliczenia indywidualnego mieszkań ? Jeżeli nie to jak przełozyć walne na pierwszym głosowaniu ?
Zaraz po rozpoczęciu zebrania zaproponuj jego przerwanie do czasu dostarczenia indywidualnych rozliczeń. Taką decyzję podejmuje się większością głosów właścicieli lokali przybyłych na zebranie.

Przeczytaj regulacje prawne dotyczące wspólnot mieszkaniowych:
- ustawa o własności lokali,
- przepisy kodeksu cywilnego o współwłasności (art. 195-221).

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Ehelon
.
.
Posty: 5
Rejestracja: 16-03-2009, 18:30

Odp.: Roczne zebranie lokatorów a brak rozliczonych mieszkań

#5 Post autor: Ehelon » 16-03-2009, 22:08

Koledzy i Koleżanki być może moja terminologia pozostawia wiele do życzenia chodzi o spotkanie które zarządca ma obowiązek zorganizowac do końca pierwszego kwartału po roku rozliczeniowym ..... jak zwał tak zwał może nazwa walne zgormadzenie przeniosła mi sie z myślistwa bo tam tak sie nazwa jak raz do roku zbierają sie członkowie koła ....
Chodziło mi bardziej o to że Administarcja która jest firmą prywatnę i bierze nie małe pieniądze za zarządzanie naszą nieruchomościa nie przedstawiła do dnia dzisiejszego indywidualnego rozliczenia z liczników dla każdego mieszkania oraz z podziału kosztów wspólnych na poszczególnych lokatorów ....
Dziękuje serdecznie Andy takiej podpowiedzi oczekiwałem, będe jeszcze rozmawiał z Kierowniczką administracji żeby dostarczyła do końca tygodnia rozliczenia dla poszczególnych mieszkań, jeżeli tego nie zrobi to postawię formalny wniosek o głosowanie o odroczenie spotkania do czasu uzyskania rozliczeń.

Mam tylko jeszcze jedno pytanko czy ten wniosek o odroczenie musi być zapisany w formie uchwały ?? jeżeli tak to przygotowałbym ją wcześniej gdyby ktoś wskazał mi ewentualny wzór czy coś podobnego .......

Dziękuje i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 16-03-2009, 22:18 przez Ehelon, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
andy
admininistrator
admininistrator
Posty: 3249
Rejestracja: 05-05-2006, 13:56

Odp.: Roczne zebranie lokatorów a brak rozliczonych mieszkań

#6 Post autor: andy » 16-03-2009, 22:31

Ehelon pisze:czy ten wniosek o odroczenie musi być zapisany w formie uchwały ?
Nie. To jest decyzja właścicieli lokali przybyłych na zebranie, a nie uchwała wspólnoty.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty”