Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali
      
Dzisiaj jest 28-07-2014, 08:12

Regulamin forum




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Budowa śmietnika   
Post: 24-02-2009, 21:18 
Offline
.

Rejestracja: 31-07-2007, 17:02
Posty: 14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Witam.Zdecydowaliśmy z sąsiadami że w związku z faktem podrzucania nam śmieci chcemy zbudować zamykany śmietnik.Dowiedzieliśmy się że wg.prawa budowlanego musi być w odległości 10m od okien i 3 metry od sąsiadującej działki. Czy może nam ktoś to potwierdzić bądź zaprzeczyć?? Czy te prawo również obowiązuje jeśli nie chcemy tego śmietnika wmurowywać w ziemie a chociaż postawić metalową konstrukcje??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24-02-2009, 23:34 
Offline
.

Rejestracja: 10-11-2006, 21:25
Posty: 733
Podziękował : 79 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
benjamin pisze:
Dowiedzieliśmy się że wg.prawa budowlanego musi być w odległości 10m od okien i 3 metry od sąsiadującej działki. Czy może nam ktoś to potwierdzić bądź zaprzeczyć??

Nie potwierdzam i nie zaprzeczam, a to z tego powodu, że generalnie jest tak, jak napisałeś powyżej, ale są też różne zastrzeżenia i możliwości rozwiązań alternatywnych. Szczegóły są podane w paragrafach 22 i 23 rozporządzenia Dz.U. 75/2002 poz. 690.

benjamin pisze:
Czy te prawo również obowiązuje jeśli nie chcemy tego śmietnika wmurowywać w ziemie a chociaż postawić metalową konstrukcje??

Tak.


Ostatnio zmieniony 24-02-2009, 23:34 przez czajnik, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25-02-2009, 23:03 
Offline
.

Rejestracja: 31-07-2007, 17:02
Posty: 14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
czajnik pisze:
i możliwości rozwiązań alternatywnych


znalazłem coś takiego:

"Bez zgłoszenia można postawić kubeł na śmieci w głębi posesji i osłonić go (zadaszyć), na przykład trejażem ogrodowym - obiekty oraz urządzenia małej architektury nie wymagają bowiem ani żadnego pozwolenia, ani nawet zgłoszenia *.

*Art. 29 ust. 1 punkt 22 oraz Art. 30 ust. 1 punkt 1 ustawy Prawo budowlane;

Zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym postawienie niedużego budynku gospodarczego połączonego ze śmietnikiem nie wymaga pozwolenia, jeśli:

- budynek nie przekracza 10 m2 powierzchni zabudowy (np. wymiarów 2,5×4 m);

- budowa zostanie zgłoszona w wydziale architektury starostwa powiatowego (odpowiedniego dla danego terenu)."

To miałeś na myśli?? czy coś innego możesz nam podpowiedzieć. z góry dziękujemy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26-02-2009, 08:22 
Offline
.

Rejestracja: 10-11-2006, 21:25
Posty: 733
Podziękował : 79 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Nie, nie to miałem na myśli. To, co Ty znalazłeś, to jakaś próba ominięcia przepisów, w dodatku wyjątkowo nieudolna.

Chodziło mi o to i tylko o to, że generalnie obowiązują odległości, które podałeś wcześniej, ale:

- miejsce do gromadzenia odpadów stałych może być również w budynku, w przystosowanym i przeznaczonym na ten cel pomieszczeniu (szczegóły w przepisach)

- w przypadku, gdy na sąsiedniej działce mamy podobne miejsce do gromadzenia odpadów, to zachowanie odległości 3 metry nie jest wymagane i osłony tych miejsc mogą się stykać.

Numer z altaną jest niestety uszyty trochę zbyt grubymi nićmi, że użyję takiej przenośni.

Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Regulamin forum


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  


Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.


PRZEPISY (pliki PDF)
Ustawa o własności lokali
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece
Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu
 Apartament
 Warszawa Ursynów

 bezpośrednio - 128 m2
 cena - 1.199.000 PLN

 ursynow.biz.pl
BAZY DANYCH
Internetowy System Aktów Prawnych Sejmu RP
Orzecznictwo Sądu Najwyższego
Centralna Baza Orzeczeń Sądów Administracyjnych
Centralna Baza Danych Ksiąg Wieczystych