Ustawa o wspieraniu remontów i termomodenizacji

Rachunki bieżące, lokaty, kredyty.
Wiadomość
Autor
lasmarek
.
.
Posty: 100
Rejestracja: 08-04-2008, 02:13

Ustawa o wspieraniu remontów i termomodenizacji

#1 Post autor: lasmarek » 25-11-2008, 09:22

Nową formą wsparcia remontów starych budynków mieszkalnych będzie premia remontowa. Rozwiązanie to polegać ma na dofinansowaniu spłaty części kredytu zaciągniętego na remont.
Premia przeznaczona będzie wyłącznie na remont starych budynków wielorodzinnych, wybudowanych przed 1961 r. Projekt zakłada, że mogą z niej skorzystać wspólnoty mieszkaniowe z większościowym udziałem osób fizycznych, spółdzielnie mieszkaniowe, towarzystwa budownictwa społecznego oraz osoby fizyczne. Dofinansowanie pokryje 25 proc. kwoty kredytu, nie może jednak przekroczyć 15 proc. wszystkich kosztów inwestycji.
Projekt ustawy określa także nowe warunki przyznawania premii termomodernizacyjnej. Maksymalne wsparcie zostanie obniżone z 25 do 20 proc. kwoty kredytu. Jednocześnie zrezygnowano z wymogów dotyczących długości okresu kredytowania i wysokości udziału własnego. Premii termomodernizacyjnej nie będzie można jednak wykorzystać w ramach przedsięwzięcia współfinansowanego ze środków unijnych. Ma to zapobiec kumulacji pomocy ze źródeł publicznych.
Wszystkie premie przyznawać będzie Bank Gospodarstwa Krajowego ze specjalnego Funduszu Remontów i Termomodernizacji. Przygotowywana ustawa ma zastąpić obowiązującą od 1998 r. ustawę o wspieraniu przedsięwzięć termomodernizacyjnych.
Ostatnio zmieniony 09-09-2009, 17:11 przez lasmarek, łącznie zmieniany 1 raz.
lasmarek

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

wojtula11
.
.
Posty: 29
Rejestracja: 09-02-2008, 12:53
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Odp.: Ustawa o wspieraniu remontów i termomodenizacji

#2 Post autor: wojtula11 » 25-11-2008, 10:26

Ciekawe czy to przejdzie ? Temat premii remontowej jest " zapchaj " dziurą na wyrok Trybunału Europejskiego w sprawie P. Czapskiej ( przepraszam jak pomyliłem nazwisko) . Premia uzależniona będzie od metrażu mieszkań na "decyzji administracyjnej" w określonych latach . Miejmy nadzieję ,że ta forma zadośćuczynienia nie przejdzie . Pani Czapska skasowała pieniążki - reszta ma brać kredyt to może coś oddadzą . Zły jestem jak temat nazwijmy to odszkodowań się gdziekolwiek ukazuje . W wyszczególnionych w projekcie latach było w naszej kamienicy ok300 m2 na "decyzji" , a nie wszystkich właścicieli jest stać na kredyt . Poczekamy zobaczymy jak się sprawa potoczy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

masaccio

Odp.: Ustawa o wspieraniu remontów i termomodenizacji

#3 Post autor: masaccio » 25-11-2008, 22:30

temat cuchnie politycznie
projekt ten lub podobne zalega w komisjach od prawie 10 lat

mimo całej sympatii do PO nie sądzę aby im starczyło odwagi, determinacji i gospodarności w zarządzaniu budżetem w przepchaniu aktualnej wersji aż do końca
]:)

już łatwiej chyba o pieniądze z UE vide http://www.wspolnota.net.pl/viewtopic.php?p=9459#9459

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bykira
moderator
moderator
Posty: 4262
Rejestracja: 17-11-2006, 18:11

Odp.: Ustawa o wspieraniu remontów i termomodenizacji

#4 Post autor: bykira » 26-11-2008, 00:50

Czyżbyś się mieścił w grupie podatkowej 40% :hahaha:
I stąd ten żal ?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: Ustawa o wspieraniu remontów i termomodenizacji

#5 Post autor: owner » 26-11-2008, 15:19

:|
Ostatnio zmieniony 01-02-2009, 02:32 przez owner, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
Olubek
.
.
Posty: 130
Rejestracja: 18-09-2006, 12:31
Kontakt:

Odp.: Ustawa o wspieraniu remontów i termomodenizacji

#6 Post autor: Olubek » 27-11-2008, 09:35

Dzisiaj i jutro jestem na szkoleniu w BGK z nowej ustawy o wspieraniu remontów i termomodernizacji.
Dosyć krytycznie wypowiadałem się na ten temat w prasie oraz tu:
http://www.minigo.pl/index.php/article/show/id/200
ale jakoś przeszło bez echa.
Podzielę się wiadomościami w przyszłym tygodniu. Z tego co wiem, to ustawa została uchwalona przez Sejm i czeka w Senacie.
Pozdrawiam
Paweł

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Usługi bankowe”