Wspólnota Mieszkaniowa

forum właścicieli lokali
      
Dzisiaj jest 31-07-2014, 09:23

Regulamin forum




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09-05-2008, 12:03 
Offline
.

Rejestracja: 25-06-2007, 21:46
Posty: 85
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Witam.Juz jedno zebranie wspólnoty mieszk.odbyło się przy końcu marca jako to obligtoryjne.Teraz chcę zwołać następne zebranie aby podjąc 2 uchwały.Czy muszę ponownie powiadamiac na piśmie za potwierdzeniem odbioru czy wystarczy np.ustne powiadomienie?i jak przeprowadzć głosowanie mieszane czyli Ci co przyjdą na zebraniu a pozostali wg zbierania indywidualnie głosów?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09-05-2008, 12:10 
Offline
moderator

Rejestracja: 17-11-2006, 18:11
Posty: 4252
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 228 razy
Powiadom na piśmie 7 dni przed zebraniem ( możesz roznieść zawiadomienia za potwierdzeniem odbioru na liście). głosowanie pod uchwała może być przeprowadzone częściowo na zebraniu , częściowo w trybie indywidualnego zbierania głosów. uchwała zapada wtedy z chwilą osiągnięcia 51% ale musisz pamiętać aby o jej treści i podjęciu poinformować wszystkich na piśmie ( najlepiej w ciągu 7 dni od jej podjęcia)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09-05-2008, 12:26 
Offline
.

Rejestracja: 28-12-2006, 21:22
Posty: 6179
Podziękował : 144 razy
Otrzymał podziękowań: 378 razy
roza_krysia pisze:
Czy muszę ponownie powiadamiac na piśmie

Każde zebranie zwołuje się tak samo: przez zawiadomienie na piśmie każdego właściciela lokalu, przynajmniej na tydzień przed terminem zebrania. "W zawiadomieniu należy podać dzień, godzinę, miejsce i porządek obrad. W wypadku zamierzonej zmiany we wzajemnych prawach i obowiązkach właścicieli lokali należy wskazać treść tej zmiany" (art. 32 uwl).
roza_krysia pisze:
jak przeprowadzć głosowanie mieszane

Głosowanie - również na zebraniu - przeprowadź przez zbieranie podpisów na karcie do głosowania. Zaczniesz na zebraniu (niezależnie od ilości obecnych właścicieli) i dokończysz w trybie indywidualnym.
bykira pisze:
uchwała zapada wtedy z chwilą osiągnięcia 51% ale musisz pamiętać aby o jej treści i podjęciu poinformować wszystkich na piśmie ( najlepiej w ciągu 7 dni od jej podjęcia)

Uchwała zapada z chwilą uzyskania większości, czyli ponad 50% głosów (nie: 51%, bo wystarczy 50,01%). Co do powiadomienia o treści uchwały, to nie ma w ustawie żadnego terminu, w jakim musisz to uczynić. Pamiętaj jednak, że zgodnie z orzecznictwem sądowym, dla właściciela, który nie zostanie powiadomiony o uchwale, nie zaczyna biec termin na zaskarżenie uchwały; ma on na to 6 tygodni "od dnia powiadomienia wytaczającego powództwo o treści uchwały" (art. 25.1a uwl).

_________________
Obrazek Piszę poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09-05-2008, 14:10 
Offline
.

Rejestracja: 25-03-2008, 15:20
Posty: 286
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
owner pisze:
Każde zebranie zwołuje się tak samo: przez zawiadomienie na piśmie każdego właściciela lokalu, przynajmniej na tydzień przed terminem zebrania. "W zawiadomieniu należy podać dzień, godzinę, miejsce i porządek obrad. W wypadku zamierzonej zmiany we wzajemnych prawach i obowiązkach właścicieli lokali należy wskazać treść tej zmiany" (art. 32 uwl).

A nasza przewdonicząca uważa że wystarczy dwa dni przed zebraniem powiesić kartkę na tablicy przy wejściu
owner pisze:
Pamiętaj jednak, że zgodnie z orzecznictwem sądowym, dla właściciela, który nie zostanie powiadomiony o uchwale, nie zaczyna biec termin na zaskarżenie uchwały; ma on na to 6 tygodni "od dnia powiadomienia wytaczającego powództwo o treści uchwały" (art. 25.1a uwl).

Uważa też że tych osób co nie było na zebraniu nie musi zawaiadamiać o podjętych uchwałach.
To co że uchwała dotyczy remontu dachu za bagatela 43tyś. Cała kasa na remonty jaką mamy
Według niej wystarczy że za remontem będzie ponad 50 %.
Nie jest istotne to co wcześniej pisałem tj że zebranie zwołano nieprawidłowo oraz nieobecni nie zostali zawiadomieni.
A swoją drogą mam pytanie: W przypadku indywidualnego zbierania podpisów jak jestem przeciwko uchwale a ona i tak przejdzie to czy według Was powinienem być powiadomiony pisemnie o podjęciu takiej uchwały? Mogę przecież jeszcze ją zaskarżyć do Sądu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09-05-2008, 14:12 
Offline
moderator

Rejestracja: 17-11-2006, 18:11
Posty: 4252
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 228 razy
No to się zdziwi jak ktoś pół roku po remoncie dachu zaskarży uchwałę i sąd ją uchyli .
wtedy odda pieniądze z własnej kieszeni ]:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09-05-2008, 14:21 
Offline
.

Rejestracja: 28-12-2006, 21:22
Posty: 6179
Podziękował : 144 razy
Otrzymał podziękowań: 378 razy
PawełP pisze:
Uważa też że tych osób co nie było na zebraniu nie musi zawaiadamiać o podjętych uchwałach.

Bo to prawda. Nie musi, jeżeli uchwały uzyskały większość NA ZEBRANIU i głosowanie nie było kontynuowane w trybie obiegowym.
bykira pisze:
pół roku po remoncie dachu zaskarży uchwałę i sąd ją uchyl

Nie uchyli, a ten ktoś straci czas i pieniądze.

_________________
Obrazek Piszę poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna


Regulamin forum


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  


Wyszukiwarka Google

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Strona uzywa cookies (ciasteczek) dla poprawnego dzialania serwisu. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki.


PRZEPISY (pliki PDF)
Ustawa o własności lokali
Kodeks cywilny
art. 195-221
o współwłasności
Kodeks postępowania cywilnego
Prawo budowlane
Ustawa o gospodarce nieruchomościami
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece
Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu
 Apartament
 Warszawa Ursynów

 bezpośrednio - 128 m2
 cena - 1.199.000 PLN

 ursynow.biz.pl
BAZY DANYCH
Internetowy System Aktów Prawnych Sejmu RP
Orzecznictwo Sądu Najwyższego
Centralna Baza Orzeczeń Sądów Administracyjnych
Centralna Baza Danych Ksiąg Wieczystych