budowa SBTK w bezpośrednim sąsiedztwie Wspóln. Mieszk.

Czyli kodeks cywilny i inne ustawy, rozporządzenia oraz przepisy
Wiadomość
Autor
aleb2

budowa SBTK w bezpośrednim sąsiedztwie Wspóln. Mieszk.

#1 Post autor: aleb2 » 21-01-2008, 18:29

na sąsiadującej z nami działce wybudowano stację bazową telefoni komórkowej nie informując nas na piśmie o rozpoczęciu procedur tj. rozpoczęciu postępowania o wydanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych oraz o rozpoczęciu procedury wydawania pozwolenia na budowę argumentując to przepisem z art. 46a ust. 5 ust. O.Ś. mówiacym "jeżeli liczba stron postepowania przekracza 20, stosuje się przepis art. 49 k.p.a." więc powiadamia się strony w formie obwieszczenia.

w związku z tym mam pytnie czy Wspólnota Mieszkaniowa w postępowaniu administracyjnym to indywidualni właściciele mieszkań czy jeden podmiot reprezentowany na zewnątrz przez Zarząd Wspólnoty?

i jeszcze jedno pytanie, czy SBTK to jest inwestycja celu publicznego?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ewa_no
.
.
Posty: 17
Rejestracja: 14-12-2007, 23:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Odp.: budowa SBTK w bezpośrednim sąsiedztwie Wspóln. Mieszk.

#2 Post autor: ewa_no » 02-02-2008, 22:01

czy Wspólnota Mieszkaniowa w postępowaniu administracyjnym to indywidualni właściciele mieszkań czy jeden podmiot reprezentowany na zewnątrz przez Zarząd Wspólnoty?

Gdy w sąsiednim bloku na dachu stawiali maszt, to w urzędzie zignorowano nasze protesty (jako mieszkańców okolicznych bloków), ale stwierdzono, że rozpatrzono by protest właściciela lokalu, który ma udział w działce, której dotyczy inwestycja lub działki bezpośrednio sąsiadującej z tą działką.
Jeśli pani się nie pomyliła, to by znaczyło, że stroną są poszczególni właściciele.

A poza tym mam podobny problem, ale niestety nie jestem stroną postępowania (ani jako właściciel, ani jako członek zarządu), bo u nas na osiedlu dawniej bloki stanowiące własność gminy zostały sprzedane po obrysie. Takim sposobem nie jesteśmy włascicielami działki sąsiadującej, ponieważ między naszymi blokami jest kawałek terenu stanowiący własność skarbu państwa.
Ale dowiedzieliśmy się o budowie od mieszkańców bloku, na którym stacja bazowa Pleya miała stanąć. Protestowaliśmy jako mieszkańcy kilku okolicznych bloków, zmobilizowaliśmy do działania Radę Osiedlową, zaskarżyliśmy proceduralnie postanowienie Wojewody w tej sprawie... Wszystko zdechło, zmieniły sie ostatnio przepisy, dopuszczając budowę nadajników o małej mocy tylko na tzw. zgłoszenie. Więc na dachu naszych sąsiadów stanął już maszt, są zamontowane nadajniki. Projekt który wcześniej widziałam w Wydziale Ochrony Środowiska mówił o dwóch rodzajach nadajników, również o mocy większej. Gdy zapytałam w Urzędzie Miasta, czy czasami przy okazji nie są zrobione te o większej mocy, to powiedziedzieli, ze nie mają obowiązku kontrolować i to nie ich sprawa. Oni tylko przyjmują zgłoszenie :)
A rzecz dotyczy mocno zabudowanego łódzkiego osiedla, blok stoi na bloku, wszystkie są czeropiętrowe i na takim właśnie czteropiętrowcu stanął masz. Pod blokiem jest osiedlowy plac zabaw, po drugiej stronie drogi przedszkole... A opinia eksperta (opłacona przez Pleya) mówi, że "szkodziło" będzie tylko powyżej 16,5m wysokości :)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

aleb2

Odp.: budowa SBTK w bezpośrednim sąsiedztwie Wspóln. Mieszk.

#3 Post autor: aleb2 » 03-02-2008, 12:30

współczuję pani bardzo, bo jeśli my, jako bezpośredni sąsiedzi nie możemy powstrzymać budowy nadajnika, to tym bardziej państwo będziecie mieć z tym problem. chociaż w prawie budowlanym jest mowa o tym iż stroną jest nie tylko własciciel bezposrednio sąsiadujący z inwestycją, ale też właściciel działki na którą inwestycja w jakiś sposób oddziaływuje.
my moglibyśmy zmusić inwestora do rozpoczcia procedury, ponownego starania sie o wydanie pozwolenia na budowę, ale praktycznie nic to nie zmieni, maszt jak stoi, tak stał będzie.
najbardziej irytuje mnie fakt, iż za równo ocena wpływu inwestycji na środowisko jak i pomiary rzeczywistego sygnału emitowanego przez nadajniki są wykonywane przez inwestora i tylko na tych wynikach opierają się urzędy wyrażając zgode na takie inwestycje.
życzę powodzenia

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „LEX - prawo w działalności wspólnot mieszkaniowych”