Fundusz remontowy nie na inwestycje

Orzecznictwo sądów rejonowych, okręgowych i apelacyjnych.
Wiadomość
Autor
owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: Fundusz remontowy nie na inwestycje

#25 Post autor: owner » 26-06-2008, 14:47

kaks pisze:budowa ogrodzenia wymagana jest zgoda 100% właścicieli
Nie, skąd to wziąłeś?
kaks pisze:Ale w planie nie było, ze to ma byc inwestycja w "funduszu remontowego". Można było domniemywać, ze będzie oddzielna "zbiórka" na ten cel.
Jeżeli nie było wolnych środków w kasie wspólnoty, to wtedy kwota musiałaby być podzielona na właścicieli według udziałów i zbierane większe zaliczki (lub przeprowadzona jednorazowa zbiórka tylko na ten cel). Jeżeli były wolne środki, to można było to zrobić, ponieważ już jest na to uchwała - plan gospodarczy. Administrator ma rację.

Wydzielanie "funduszy remontowych" to niepotrzebne zawracanie głowy i krępowanie sobie rąk prze właścicieli.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kaks
.
.
Posty: 75
Rejestracja: 26-04-2008, 23:32

Odp.: Fundusz remontowy nie na inwestycje

#26 Post autor: kaks » 26-06-2008, 15:28

Nie można nałożyć na wspólnotę oraz jej członków odpowiedzialności za zobowiązania inne niż wskazane w art. 17 powołanej wyżej ustawy (…) z funduszu remontowego nie mogą być pokrywane koszty bliżej nieokreślonych robót budowlanych innych niż remonty (…), ani nowe zadania inwestycyjne (…).
:dribble:
owner pisze:
Haneczka pisze:Wspólnota podejmuje swoje decyzje w formie uchwał, większością głosów - to jest zgodne z ustawą.
Kiedy właśnie zdaniem sądów wspólnota nie jest uprawniona do podejmowania uchwał w sprawach nieobjętych ustawowym zakresem działania wspólnoty. Ustawa milczy o inwestycjach, więc nie można podjąć uchwały ws. inwestycji. Stanowisko dziwaczne, bo oznacza, że wspólnoty mogą tylko łatać dziury.

Dlatego pytałem, czy wyjściem będzie zgoda wszystkich właścicieli (100% głosów za uchwałą). A może potrzebna jest umowa notarialna właścicieli w sprawie inwestycji?

Jeszcze jedna sprawa do zmiany w ustawie...
A w nawiązaniu do powyższej wypowiedzi i zadanego pytanie powyżej jak mam to teraz rozumieć???

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: Fundusz remontowy nie na inwestycje

#27 Post autor: owner » 26-06-2008, 16:04

Nie wiem, jak inni, ja doszedłem do wniosku, że uchwała jednomyślna też nie jest rozwiązaniem - skoro wspólnota nie może w tej sprawie w ogóle podejmować uchwał... Przy jednomyślności jest mniejsze ryzyko, że ktoś zaskarży uchwałę, skoro już głosował za jej przyjęciem. Ale pewności nie ma (nawet wówczas każdy z właścicieli ma prawo zaskarżyć uchwałę).

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kaks
.
.
Posty: 75
Rejestracja: 26-04-2008, 23:32

Odp.: Fundusz remontowy nie na inwestycje

#28 Post autor: kaks » 26-06-2008, 21:11

A więc co - powinno być zbieranie kasy na fundusz celowy w postaci budowy ogrodzenia ??
A więc decyzja Zarządu o przelaniu kasy na inwestycję z funduszu remontowego była przekroczeniem uprawnień zwyczajnych Zarzadu, a więc była bezprawiem ??? A więc mozna teraz dochodzić od Zarządu zwrotu kasy na konto własciciela jesli jest to bezprawne działanie ???
Co mozna z tym zrobić teraz ????? jak to interpretować ???

Temat ten interesuje mnie bo sytuacja znowu w tym roku sie powtarze, tylko z budową parkingów pod blokiem. Znowu było w planie, znowu ma być zrealizowane i znowu Zarząd chce powtórzyć manewr z zapłatą za inwstycję z Funduszu remontowego bez zgody. I znowu nie było jednomyślności - jedynie 55 % włascicieli było za budową parkingów.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kaks
.
.
Posty: 75
Rejestracja: 26-04-2008, 23:32

Odp.: Fundusz remontowy nie na inwestycje

#29 Post autor: kaks » 21-12-2008, 19:53

Inwestycję zrobiona, a zapłata ma iść z Fundusz remontowego. Wybudowano 5 miejsc parkingowych. Dodatkowo Zarząd ma pomysł, aby za korzystanie z tych miejsc uiszczać opłatę w wysokości 20 zł. miesięcznie. A jest to teren Nas Wszystkich - i ja mam udziały :<
I co teraz zrobić ???? Doradźcie proszę. :confused:

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kaks
.
.
Posty: 75
Rejestracja: 26-04-2008, 23:32

Odp.: Fundusz remontowy nie na inwestycje

#30 Post autor: kaks » 26-01-2009, 20:30

Nikt mi nie pomoże ?????

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Orzecznictwo sądów powszechnych”