Jak ustalić hipotekę do mojego mieszkania

Pochwal się stroną internetową swojej Wspólnoty lub poleć ciekawą stronę internetową innej Wspólnoty.
Wiadomość
Autor
jendrek58
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 16-03-2010, 09:14

Jak ustalić hipotekę do mojego mieszkania

#1 Post autor: jendrek58 » 16-03-2010, 12:47

Witam.Szukam pomocy ,że może ktoś miał podobny problem.Otóż 5 lat wpłaciłem na wykup mieszkania. Niestety do dnia dziesiejszego nie mogę dostać aktu własności. Wspólnota tłumaczy brakiem spadkobiercy do jednego z 5 pozostałych mieszkań , mało tego zabrakło gruntu pod nasze mieszkania. I jeszcze jeden problem anulowali uchwałę z 2005r odnośnie sprzedaży naszych mieszkań i chcą oddać pieniądze i czekać do wyjaśnienia sprawy . Czy ktoś może mi pomóc ...Dziekuję

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
andy
admininistrator
admininistrator
Posty: 3249
Rejestracja: 05-05-2006, 13:56

Odp.: Jak ustalić hipotekę do mojego mieszkania

#2 Post autor: andy » 16-03-2010, 13:38

Wspólnota sprzedaje lokale? W jaki sposób wspólnota stała się właścicielem tych lokali?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bykira
moderator
moderator
Posty: 4262
Rejestracja: 17-11-2006, 18:11

Odp.: Jak ustalić hipotekę do mojego mieszkania

#3 Post autor: bykira » 16-03-2010, 14:13

jendrek58 pisze:Otóż 5 lat wpłaciłem na wykup mieszkania. Niestety do dnia dziesiejszego nie mogę dostać aktu własności.
To niezbyt mądre płacić bez otrzymania aktu. Masz jakieś potwierdzenie zapłaty ?
jendrek58 pisze:Wspólnota tłumaczy brakiem spadkobiercy do jednego z 5 pozostałych mieszkań , mało tego zabrakło gruntu pod nasze mieszkania.


Przypuszczam, że to jest współwłasność bez wyodrębnionych lokali. Czy lokale są wyodrębnione ? Co znaczy że zabrakło gruntu pod Twooje mieszkanie ? Raczej zabrakło udziałów, gdyż jego powierzchni nie zaliczono do użytkowej.
jendrek58 pisze:I jeszcze jeden problem anulowali uchwałę z 2005r odnośnie sprzedaży naszych mieszkań i chcą oddać pieniądze i czekać do wyjaśnienia sprawy .
Mogli sobie anulować, ale nie uchronią się od skutków jej wykonania.

Weź sobie dobrego prawnika.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja Wspólnota”