Brama wjazdowa

Współwłasność nieruchomości do 7 lokali
Wiadomość
Autor
Jordan5802
.
.
Posty: 16
Rejestracja: 24-07-2010, 13:17

Brama wjazdowa

#1 Post autor: Jordan5802 » 07-08-2012, 18:34

Witam serdecznie ! W kamienicy gdzie mieszkam jest wspólnota lecz ja nie jestem w tej wspólnocie jak i dwóch jeszcze innych mieszkańców. Jednak większość mieszkańców będących we wspólnocie nie poinformowała nas o tym, że dokonują remontu bramy wjazdowej na podwórze, która będzie zamykana na klucz. Czy wspólnota może nas zmusić do podzielenia się z pozostałymi mieszkańcami kosztem naprawy bramy i założenia nowego zamka drzwi ?. Nie chcę płacić za nowy zamek jak i za remont tej bramy. Ale chcę mieć możliwość w każdej chwili wjazdu na podwórze swoim samochodem. Czy jak nie zapłacę to nie mam prawa do korzystania z wjazdu samochodem na podwórze ? Poprzednim razem brama nie była zamykana na klucz. Mieszkańcy nie należący do wspólnoty korzystają z innych wejść do kamienicy ale w przypadku gdy chcemy wjechać na podwórze samochodem to mamy tylko możliwość skorzystania z wejścia gdzie obecnie remontowana jest brama. Proszę o odpowiedź.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3199
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Brama wjazdowa

#2 Post autor: elmaz » 07-08-2012, 18:44

Dlaczego nie jesteś we Wspólnocie?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Jordan5802
.
.
Posty: 16
Rejestracja: 24-07-2010, 13:17

Odp.: Brama wjazdowa

#3 Post autor: Jordan5802 » 07-08-2012, 19:07

Nie stać mnie na wykup mieszkania

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
Daito
.
.
Posty: 586
Rejestracja: 30-05-2009, 13:46
Lokalizacja: Opole

Odp.: Brama wjazdowa

#4 Post autor: Daito » 07-08-2012, 23:10

Jordan5802 pisze:Witam serdecznie ! W kamienicy gdzie mieszkam jest wspólnota lecz ja nie jestem w tej wspólnocie jak i dwóch jeszcze innych mieszkańców. Jednak większość mieszkańców będących we wspólnocie nie poinformowała nas o tym, że dokonują remontu bramy wjazdowej na podwórze, która będzie zamykana na klucz. Czy wspólnota może nas zmusić do podzielenia się z pozostałymi mieszkańcami kosztem naprawy bramy i założenia nowego zamka drzwi ?.
Was wspólnota do niczego nie może zmusić, bo jak sam napisałeś nie jesteś członkiem wspólnoty tylko najemcą (jak sadzę). Jednak koszta o których piszesz pokryje właściciel mieszkania (czyli pewnie gmina), którego jesteś lokatorem, a ten z pewnością odbije sobie je w jakiejś podwyższcie czynszu, do czego ma pełne prawo i koszta i tak spadną na najemcę.
Jordan5802 pisze: Nie chcę płacić za nowy zamek jak i za remont tej bramy. Ale chcę mieć możliwość w każdej chwili wjazdu na podwórze swoim samochodem. Czy jak nie zapłacę to nie mam prawa do korzystania z wjazdu samochodem na podwórze ? Poprzednim razem brama nie była zamykana na klucz. Mieszkańcy nie należący do wspólnoty korzystają z innych wejść do kamienicy ale w przypadku gdy chcemy wjechać na podwórze samochodem to mamy tylko możliwość skorzystania z wejścia gdzie obecnie remontowana jest brama. Proszę o odpowiedź.
Jeśli nie jesteś właścicielem lokalu, a chcesz korzystać z części wspólnych nieruchomości w której znajduje się Twój lokal, musisz zwrócić się do właściciela Twojego lokalu z prośba o udostępnienie ci takiej możliwości (o ile nie masz takiego prawa zapewnionego w umowie najmu), właściciel może Ci udostępnić klucz do bramy, ale może też tego nie zrobić, wszystko zależy od umowy najmu lokalu jaką masz podpisaną oraz dobrej woli właściciela (czyli jak sadzę gminy).

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3199
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Brama wjazdowa

#5 Post autor: elmaz » 08-08-2012, 02:48

Jordan5802 pisze:Nie stać mnie na wykup mieszkania
Chodziło mi raczej o status prawny niż finansowy :haha:

Resztę wytłumaczył Ci kolega w odpowiedzi wyżej. Właściciel Twojego lokalu powinien dostać wszelkie klucze i uprawnienia, które następnie może scedować na Ciebie, jako najemcę - wtedy będziesz mógł z nich korzystać. Sam - nie będąc właścicielem - nie masz większego wpływu na działania Wspólnoty.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Haneczka
.
.
Posty: 2157
Rejestracja: 26-04-2007, 18:07

Odp.: Brama wjazdowa

#6 Post autor: Haneczka » 08-08-2012, 12:46

Daito pisze: właściciel może Ci udostępnić klucz do bramy, ale może też tego nie zrobić, wszystko zależy od umowy najmu lokalu jaką masz podpisaną oraz dobrej woli właściciela (czyli jak sadzę gminy).
Czy owa brama należy do właściciela lokalu?
elmaz pisze:Sam - nie będąc właścicielem - nie masz większego wpływu na działania Wspólnoty.
Nie ma żadnego wpływu na działania wspólnoty, co nie oznacza, iż wspólnota może ograniczać prawa najemcy lokalu, który w zakresie korzystania z nieruchomości wspólnej ma takie same prawa, jak każdy właściciel lokalu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mała wspólnota mieszkaniowa”