Jak wypełniać książkę obiektu budowlanego

Przechowywanie, udostępnianie i kontrola dokumentacji. Zmiana sposobu sprawowania zarządu, zmiana zarządu lub zarządcy.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
stroboskop323
.
.
Posty: 105
Rejestracja: 19-09-2009, 18:01

Jak wypełniać książkę obiektu budowlanego

#1 Post autor: stroboskop323 » 18-03-2013, 14:22

Trudno dyskutować z tym, co władza nakazuje obywatelom do wykonania, ale mentalnie nie mogę przebrnąć przez tabelę 4 i 5 KOB, czyli spis przeglądów 1- i 5-letnich.

Jest tam wielka kolumna (4) zatytułowana: zakres robót remontowych określonych w protokole kontroli, a następna kolumna (5) data wykonania robót.

I dotąd fachowcy, co robili przeglądy wpisywali tam CZEGO DOTYCZYŁ PRZEGLĄD. Czyli: kontrola wentylacji, albo: przegląd budowlany roczny.

Tymczasem ja rozumiem, że należy w kolumnę 4 PRZEPISAĆ zalecenia pokontrolne (np. naprawić chodnik na podwórzu, udrożnić rynnę), a w kolumnę 5 wpisać datę przeprowadzenia realizacji tych zaleceń. A jeżeli zaleceń nie realizuję to dat nie wpisuję. Czy dobrze kombinuję?

Zatem, jeśli robię przeglądy - to w KOB na pierwszy rzut oka nie wiadomo czego dotyczy przegląd - prawda, że to jakiś absurd urzędniczy? Przecież na zdrowy rozum należy napisać czego dotyczy przegląd, a szczegóły są w protokole.

A może czegoś nie rozumiem. Będę wdzięczny za informacje od mądrzejszych i doświadczonych :>
Dlaczego wszędzie muszę sprzątać?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Odp.: Jak wypełniać książkę obiektu budowlanego

#2 Post autor: ondrasz » 18-03-2013, 15:28

I ja tak robię w sensie - wpisuję czego dotyczył przegląd.
czyli np. w lp. 4 wpisuję "Protokoły z okresowego przeglądu stanu technicznego i sprawności przewodów wentylacyjnych, spalinowych, dymowych ( i w nawiasie albo liczba tych protokołów albo "plik" a w kol. 3 wtedy zakres numerowy tych protokołów np 47-95/2013
W dacie nic nie wypełniam.
W zasadzie co roku mam kontrolę PINB i nigdy nie zakwestionowali. Natomiast w dziale IX.1 Wykaz protokołów odbioru robót remontowych wpisuję jako podstawę - protokół z kontroli okresowej str.... pozycja.... jako zakres jak nie chce mi się wymieniać wszystkiego to usunięcie usterek stwierdzonych protokołem z dnia... wpisanym na str... lp .... KOB no i data odbioru faktyczna

Robię tak od 2007r miałem już kilka kontroli PINB łącznie z kontrolami z donosu i nigdy nikt nie kwestionował mi takiego prowadzenia KOB.

Zresztą - tak naprawdę literalnie czytając KOB to ustawodawca babola popełnił i nie wolno ani nam ani nikomu innemu KOB wypełniać :) poza adresem i tym kto jest właścicielem. Reszta wpisów ma się magicznie materializować.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego”