Wydanie dokumentów do wglądu.

Przechowywanie, udostępnianie i kontrola dokumentacji. Zmiana sposobu sprawowania zarządu, zmiana zarządu lub zarządcy.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
andy
admininistrator
admininistrator
Posty: 3249
Rejestracja: 05-05-2006, 13:56

Odp.: Wydanie dokumentów do wglądu.

#43 Post autor: andy » 17-03-2009, 15:08

JohnnyG pisze:Byliśmy w tej sprawie na Policji. Tam dowiedzieliśmy się, że u nich ta sprawa najprawdopodobniej by upadła
Daliście się spławić. Złóżcie formalne zawiadomienie i nich policja weźmie się do roboty, zamiast przepowiadać z kawowych fusów własną nieudolność. Już samo wezwanie "przeodniczącego" do komendy w celu złożenia wyjaśnień wywoła u niego szybszą perystaltykę jelit i pewnie po powrocie odda Wam pokornie dokumenty. Policja odsyła Was do prokuratury, bo wówczas sprawa pojawia się w statystykach prokuratury, a nie u nich, choć i tak wszystkie czynności wstępne będzie wykonywała policja na zlecenie prokuratury. Każdy organ prokuratury i policji ma obowiązek przyjąć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, nawet gdyby to dotyczyło zdarzenia w drugim końcu Polski.

Poradnik MSWiA "Jak złożyć zawiadomienie o przestępstwie"

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
andy
admininistrator
admininistrator
Posty: 3249
Rejestracja: 05-05-2006, 13:56

Odp.: Wydanie dokumentów do wglądu.

#44 Post autor: andy » 17-03-2009, 15:15

Bleu pisze:Pytanie. Czy na podstawie tego aktu można przyjąć, że balkony są częścią wspólną oddaną do wyłącznego użytku właścicielom lokali i czy wobec tego mają lub nie jakiekolwiek indywidualne prawa do rozporządzania nimi?
Nie. Balkony nie stanowią części wspólnej nieruchomości (jeżeli przynależą wyłącznie do poszczególnych lokali) i to wynika z przepsów ustawy oraz orzecznictwa. Ponieważ z orzecznictwa wynika jednak, że płyta balkonowa jest częścią wspólną nieruchomości to zarząd wspólnoty może żądać wstępu na balkon w celu przeprowadzenia konserwacji tej płyty, na podstawie art. 13 ust. 2 ustawy o własności lokali:
Na żądanie zarządu właściciel lokalu jest obowiązany zezwalać na wstęp do lokalu, ilekroć jest to niezbędne do przeprowadzenia konserwacji, remontu albo usunięcia awarii w nieruchomości wspólnej, a także w celu wyposażenia budynku, jego części lub innych lokali w dodatkowe instalacje.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
Bleu
.
.
Posty: 101
Rejestracja: 22-10-2008, 20:27

Odp.: Wydanie dokumentów do wglądu.

#45 Post autor: Bleu » 17-03-2009, 15:44

Dzieki Andy za uświadomienie,
próbuję znaleźć w tym wszystkim jakieś jednoznaczne wyjście ale mam tylko polskie piekiełko. Nic nie jest jednoznacznie określone, a co do wezwania do udostępnienia to sobie wzywam a jakże , a oni - znając doskonale szybką i skuteczną drogę sądową - wesoło harcują. Wiedzą równie dobrze jak i ja, że zanim wyrok zapadnie to dawno zostanie już wszystko zapomniane a biegli będą się prześcigać w opiniach.

Pozostaje chyba proste i skuteczne wobec bezradności prawa rozwiązanie z zaskoczenia - "młotkowe".
szkoda, że do tego wniosku prowadzi droga demokracji.
bleu

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

JohnnyG
.
.
Posty: 579
Rejestracja: 12-03-2008, 23:10

Odp.: Wydanie dokumentów do wglądu.

#46 Post autor: JohnnyG » 17-03-2009, 16:50

andy pisze:Złóżcie formalne zawiadomienie i nich policja weźmie się do roboty, zamiast przepowiadać z kawowych fusów własną nieudolność. Już samo wezwanie "przeodniczącego" do komendy w celu złożenia wyjaśnień wywoła u niego szybszą perystaltykę jelit i pewnie po powrocie odda Wam pokornie dokumenty.
Niewykluczone, że rzeczywiście będziemy musieli być bardziej uparci. Znam już trochę
temat z autopsji, bo kiedyś też zostałem spławiony w prywatnej sprawie, więc złożyłem
skargę do komendy wojewódzkiej i po kilku dniach otrzymałem telefon z naszej komendy,
żebym się stawił, bo moja sprawa będzie rozpatrzona. :)
Fakt faktem została rozpatrzona przy współpracy policji z prokuraturą, ale niestety negatwynie
i szczerze powiem obawiam się tego samego w tym przypadku. Ale skoro nie ma wyjścia,
to trzeba będzie na to stracić trochę czasu, żeby pomyślnie rozwiązać problem.
Jeśli chodzi o naszego "przewodniczącego", to on już kiedyś był na komendzie
i składał doniesienie na uciążliwych lokatorów i podobno ostro "dyrygował" dzielnicową :),
także ja wątpię, że się wystraszy. Ja go ostrzegłem, że popełnia przestępstwo z art. 276 kk
i że pójdziemy z tym do prokuratury, to padła odpowiedź - to sobie idźcie.
Tak samo się zachowuje jak słyszy, że ktoś go pozwie do Sądu o zniesławienie. :)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3199
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Wydanie dokumentów do wglądu.

#47 Post autor: elmaz » 18-03-2009, 02:43

To może pora, żeby go ktoś faktycznie pozwał, żeby się nauczył.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

prest
.
.
Posty: 8
Rejestracja: 13-05-2009, 11:51

Odp.: Wydanie dokumentów do wglądu.

#48 Post autor: prest » 23-05-2009, 22:38

Wyjaśnienia składa podejrzany. Aby być podejrzanym trzeba mu przedstawić zarzut (postanowienie o przedstawieniu zarzutów)-wówczas może on skorzystać z przysługującego mu prawa do składania wyjasnień. Wcześniej taka osoba może być tylko przesłuchiwana-np w trybie art183kpk (tzw. świadek-podejrzany).

Przedstawioną tutaj sytuację również skierowałbym do oraganów ścigania (nie ma znaczenia czy Policja czy Prokuratura). Przed wycieczką radzę zapoznać się z art17 kpk który pojawi się w postanowieniu o umorzeniu dochodzenia-ale nie załamywać się. Zażalić się na decyzję prokuratora ( oczywiście w okresie przewidzianym na takie odwołanie) i działać dalej.Oczywiście zażalenie może nie przynieść efektu. Warto też pamiętać o powództwie adhezyjnym w przypadku dochodzenia roszczeń majątkowych wynikających z popełnienia przestępstw.
W art 276kk bardzo ważny jest również "zamiar"

Ludzie skargi piszą a przełożeni (bo osoby na które jest skarga mają na to wyryrane ) w majty robią ponieważ ich z piastowanej funkcji można odwołać a przeciez to fajne zazwyczaj posadki więc lepiej wysłuchać i pogłaskać.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Dokumentacja wspólnoty i zmiana zarządzającego”