Adaptacja strychu na cele mieszkalne - bez czesci wspolnej

Czyli o adaptacji, wyodrębnianiu, sprzedaży, podziałach, sposobach korzystania na wyłączność itp.
Wiadomość
Autor
irenalo
moderator
moderator
Posty: 8831
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Adaptacja strychu na cele mieszkalne - bez czesci wspolnej

#13 Post autor: irenalo » 22-08-2011, 21:36

owner pisze:Nie zauważyłem, więc Twoja opinia jest równie anonimowa, jak moja.
A czy ja mówiłam, że nie? Większość z opinii na tym forum jest anonimowa.
Przytaczasz opinię p.M.Ch. Czy sądzisz, że będzie miało to znaczenie, gdy nasz forumowicz powoła się w urzędzie na opinie owej pani?
Ale, ale ...czy to nie przypadkiem ta pani, która pisała , że wspólnota ma "dbać o dobrobyt właścicieli"czy jakoś tak? :-) Po drugim, równie "mądrym" artykule tej pani przestałam zaglądać na Administratora. To tak na marginesie.
owner pisze:Nieprawidłowy jest również zapis w regulaminie porządku we wspólnocie dotyczący narzucania właścicielom obowiązku uzyskiwania zgody na prowadzenie działalności gospodarczej czy też informowanie zarządu (zarządcy) o zmianie przeznaczenia lokalu.
Akurat z tym zdaniem się zgadzam. Nikt na prowadzenie działalności nie potrzebuje zgody wspólnoty. Ani swojej , ani szwagra, ani nawet aplikantki adwokackiej :-)
Jak rozumiem pani pisząc o zmianie przeznaczenia nie ma na myśli zamiany kuchni na sypialnie, ale lokalu mieszkalnego na użytkowy?
A co z art. 12.1 UoWL? Jak skorzystać z tego artykułu? Jest jeszcze art. 29.1b - czy w dokumentacji technicznej budynku nie powinno być zaznaczone, że lokal mieszkalny zamienił się w użytkowy?
A art.29.1c ? No i wreszcie 29.1e? Ale ok, nie zapisujemy w regulaminie. Mamy elektroniczne KW (już prawie wszędzie) i zobowiązujemy zarząd/zarządce, by po nocach sprawdzał czy nastąpiły jakieś zmiany.
owner pisze:ale dopóki właściciel dokonuje zmian wyłącznie w swoim mieszkaniu i zmiany te nie wpływają na część nieruchomości wspólnej to nie ma obowiązku informowania o tym fakcie zarządcy (zarządu).
Ok. Niech będzie.
Ale jeżeli wpływają na inne mieszkania/lokale lub właścicieli innych lokali?
...nie mówiąc już o uzyskiwaniu zgody wspólnoty w formie uchwały...
_________________
Za to powinieneś dostać 5 piw. :-) Ewidentny mój błąd .
Nie zgody wspólnoty i nie uchwały.
A zgody każdego ze współwłaścicieli. W końcu to oni są stroną w sprawie.

Może kiedyś pani M.Ch. napisze artykuł o art. 144 Kc albo o immisjach?
I o tym, że "wolnoć Tomku w swoim domu" to i owszem, ale do momentu, gdy to nie stanie się uciążliwe dla sąsiadów.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: Adaptacja strychu na cele mieszkalne - bez czesci wspolnej

#14 Post autor: owner » 22-08-2011, 23:16

irenalo pisze:Jak rozumiem pani pisząc o zmianie przeznaczenia nie ma na myśli zamiany kuchni na sypialnie, ale lokalu mieszkalnego na użytkowy?
Jak rozumiem, zdajesz sobie sprawę, że kuchnia nie jest lokalem?
Jak dla mnie, wystarczy. EOT

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8831
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Adaptacja strychu na cele mieszkalne - bez czesci wspolnej

#15 Post autor: irenalo » 23-08-2011, 00:00

owner pisze:Jak rozumiem, zdajesz sobie sprawę, że kuchnia nie jest lokalem?
Ja sobie zdaję sprawę, ale nie wiem czy aplikantka sobie zdaje sprawę.:-)

"Zarządzanie nieruchomością należącą do wspólnoty mieszkaniowej wymaga niezbędnej wiedzy, aby zarówno pod względem gospodarczym, jak i prawnym wspólnota rozwijała się prawidłowo." - M. Ch.
http://tiny.pl/hfjzt
Ale ok. EOT, to EOT. (IMHO or IMAO?)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Wszystko o strychach i zmianach przeznaczenia innych części wspólnych nieruchomości”