sprawozdawczosc finansowa

Czyli wszystko o księgowości, rozliczeniach z Właścicielami i usługodawcami oraz o zarządzaniu finansami Wspólnot.
Wiadomość
Autor
trumil

sprawozdawczosc finansowa

#1 Post autor: trumil » 13-09-2005, 20:06

Od dluzszego czasu zarzad wspolnoty odmawia mojemu pelnomocnikowi okazania jakiejkolwiek dokumentacji finansowej, wlaczywszy roczna sprawozdawczosc. Czy moj pelnomocnik moze zwrocic sie do wlasciwego urzedu skarbowego o udostepnienie kopii sprawozdan finansowych?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Gerda

Odp.: sprawozdawczosc finansowa

#2 Post autor: Gerda » 17-09-2005, 10:34

I tu niestety możesz mieć problem :? Nie wszystkie urzędy skarbowe żądają do składanej rocznie deklaracji CIT kopii sprawozdania. To zależy tak naprawdę tylko od urzędnika do którego deklarację się składa.
Przeczytałam wszystkie Twoje posty dokładnie i ogarnia mnie przerażenie.
W swoim życiu zawodowym spotykałam się już z naginaniem zasad przez zarząd czy administratora, ale zawsze w budynku znalazły się przynajmniej 2 osoby które to widziały i chciały zmian.
Twoja sytuacja jest w tym momencie patowa. Z tego co piszesz wynika, że tylko Ciebie interesuje to co się dzieje. Czy Ty albo Twój Pełnomocnik próbowaliście rozmawiać z sąsiadami? Czasem, w takich przypadkach pomaga przedstawienie wyliczeń, a czasem trzeba się posunąć do najprostrzych, a zarazem długotrwałych metod jak np:
Rozmowa niby przypadkiem z sąsiadem o tym jak np wykonany jest remont, narzekanie że tyle pieniędzy na to idzie a jakość jest marna. Trzeba zasiewać ziarenko poddenerwowania wsród mieszkańców tak długo aż zyskasz przynajmniej kilku sprzymierzeńców, który na równi z Tobą będą narzekać. Następny krok będzie już łatwiejszy. Musisz mieć sprzymierzeńców, nawet nieświadomych że nimi są. Niestety.
Jeżeli podałeś maila ( nie sprawdzałam ) i jeżeli chcesz mogę spróbować Ci pomóc w przygotowaniu strategii odwołania zarządu. Nie mogę zdradzać jej na forum, myślę że wiesz dlaczego 8) Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

trumil

Odp.: sprawozdawczosc finansowa

#3 Post autor: trumil » 17-09-2005, 17:03

Dzieki serdeczne, wyslalem juz PW do ciebie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty”