Błąd w bilansie rocznym

Czyli wszystko o księgowości, rozliczeniach z Właścicielami i usługodawcami oraz o zarządzaniu finansami Wspólnot.
Wiadomość
Autor
Maria

Błąd w bilansie rocznym

#1 Post autor: Maria » 12-09-2005, 11:20

Mam pytanie, związane z zarządcą naszej wspólnoty, którym jest spółka gminna ( tzw. KZGM ) a sprawa dotyczy pewnych nieścisłości finansowych. Do rzeczy. Znaleźliśmy na zebraniu rocznym pewien błąd w sprawozdaniu finansowym. Różnica nie była wysoka w skali roku to zaledwie 2500zł, ale zawsze to nasze pieniądze. Wystąpiliśmy do zarządu i do administratora o poprawę sprawozdania. Otrzymaliśmy je poprawione, ale o dziwo nie w tej pozycji. Nie pokazywaliśmy palcem gdzie naszym zdaniem był błąd i może dzięki temu dowiedzieliśmy się o innym.
Proszę o informację co robić wtakiej sytuacji? Poza odwołaniem administratora, co jest oczywiste.
Pozdrawiam i dziękuję

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Paula

Odp.: Błąd w bilansie rocznym

#2 Post autor: Paula » 13-09-2005, 08:55

Zauważyłam, że problem naginania prawa przez osoby biorące udział w zarządzaniu wspólnotami mieszkniowymi jest znacznie szerszy :( Myślę, że jest to na tyle nowy temat w Polsce, że jest jeszcze za dużo osób, które nie znają dobrze prawa w tym temacie i większość kombinatorów to wykorzystuje.
Różnica nie była wysoka w skali roku to zaledwie 2500zł, ale zawsze to nasze pieniądze. Wystąpiliśmy do zarządu i do administratora o poprawę sprawozdania. Otrzymaliśmy je poprawione, ale o dziwo nie w tej pozycji. Nie pokazywaliśmy palcem gdzie naszym zdaniem był błąd i może dzięki temu dowiedzieliśmy się o innym.
problemem tym powinien zająć się odpowiedni urząd kontroli skarbowej, z tego co wiem, to taki bilans wspólnoty jest składany do skarbówki. Jeśli są w nim nieścisłości to skarbówka to wykryje :) (przynajmniej powinna :lol: )

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

aaadam

Odp.: Błąd w bilansie rocznym

#3 Post autor: aaadam » 13-09-2005, 09:09

Witaj Mario!
Jeśli jesteś zainteresowana pomocą w temacie to pisz do mnie na gg. Niestety jestem zawodowo związany z zarządzaniem nieruchomościami w Katowicach i na forum ogólnym nie mogę Ci pomóc :(

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Gość

Odp.: Błąd w bilansie rocznym

#4 Post autor: Gość » 13-09-2005, 11:25

aaadam pisze:Witaj Mario!
Jeśli jesteś zainteresowana pomocą w temacie to pisz do mnie na gg. Niestety jestem zawodowo związany z zarządzaniem nieruchomościami w Katowicach i na forum ogólnym nie mogę Ci pomóc :(
A możesz podać gg?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

aaadam

Odp.: Błąd w bilansie rocznym

#5 Post autor: aaadam » 14-09-2005, 08:20

Udostępniłem swój nr gg w profilu usera. Po kontakcie z adminem dostałem zapewnienie, że naprawi małą usterkę, która powoduje, że po kliknięciu na AIM nie wyświetla się owy nr. Na wszelki wypadek podaję owe tajemnicze cyferki: 2146241

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty”