Wentylacja w bloku z wielkiej płyty

C.O., woda, wentylacja, gaz itp., czyli porady techniczne.
Wiadomość
Autor
Grzegorz-wentylacja
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 09-02-2015, 22:13

Wentylacja w bloku z wielkiej płyty

#1 Post autor: Grzegorz-wentylacja » 09-02-2015, 22:44

Witam wszystkich forumowiczów :haha:

Zajmuję się wentylacją mechaniczną w obiektach przemysłowych (projektowanie i wykonawstwo), jednak od dawna przyglądam się problemowi wykonywania wentylacji w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych (szczególnie wielka płyta) Co rusz to spotykam się z pomysłami na usprawnienie wentylacji które są mniej lub bardziej dyskusyjne, no cóż każdy ma swoją "wizję" Ja też mam swoją i chciałbym zaprojektować modernizację układu wentylacji w bloku z wielkiej płyty, z uwzględnieniem nie tylko faktu "żeby ładnie wyglądało w katalogu" ale żeby było to realne do wykonania i przyjazne dla lokatorów.

Tutaj pojawia się moja prośba: czy ktoś z forumowiczów może mi wysłać rzut bloku z widocznym rozkładem mieszkań oraz pionów wentylacyjnych oraz rzut dachu. Nie musi być wymiarów ale wtedy musiałby być w skali.Format pliku dowolny. Najlepiej jak by znalazł się rzut dla budynku z wspólnymi przewodami wentylacyjnymi oraz dla budynku z kotłami gazowymi.

Byłem w lokalnych spółdzielniach mieszkaniowych i odmówili mi twierdząc ,że lokatorzy się nie zgodzą na ujawnienie planów. Z jednej strony ich rozumiem a z drugiej......przecież to nie plany instalacji nuklearnych żeby je utajniać.

Moja frustracja związana z wentylacją powstała po tym jak dwa miesiące temu brałem udział w przetargu na montaż takiej wentylacji w bloku 9 kondygnacji. Nie było żadnych rysunków tylko przedmiar zrobiony przez przedstawiciela pewnej firmy oferującej wentylatory - taka masakra że napisałem list do spółdzielni z listą błędów a oni nie chcieli przetargu odwołać ale cóż...to nie ich mieszkania więc co tam.

Będę wdzięczny za pomoc a jak ktoś ma uwagi do wentylacji przed lub po modernizacji proszę pisać - podyskutujemy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Pozostałe sprawy techniczne”