Brak pozwolenia na piecyk gazowy w aneksie kuchennym !?

C.O., woda, wentylacja, gaz itp., czyli porady techniczne.
Wiadomość
Autor
irenalo
moderator
moderator
Posty: 8831
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: BRAK POZWOLENIA na piecyk gazowy w aneksie kuchennym??

#13 Post autor: irenalo » 16-04-2014, 19:59

gocha93 pisze:bo rozumiem że do niego nie muszę mieć trzech faz?
jedna wystarczy.
Bojler to mniej więcej 2 kW . Czyli mniej więcej tyle co grzałka w pralce.
Bojlery są poziome i pionowe.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

gocha93
.
.
Posty: 9
Rejestracja: 15-04-2014, 22:29

Odp.: BRAK POZWOLENIA na piecyk gazowy w aneksie kuchennym??

#14 Post autor: gocha93 » 16-04-2014, 20:15

jaki najmniejszy pojemnościowo bojler wchodziłby w grę dla 2 osób - musiałby podgrzewać on wodę do łazienki (prysznic) i do kuchni.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8831
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: BRAK POZWOLENIA na piecyk gazowy w aneksie kuchennym??

#15 Post autor: irenalo » 16-04-2014, 20:50

Trudno powiedzieć. Jeżeli prysznic będzie wodooszczędny a nie bajerowy z biczami wodnymi, nie będziecie kąpać się 3 razy pod rząd po godzinie a w kuchni będzie zmywarka to sądzę że z 80 l wystarczy.
Ale te 80 l to raczej minimum.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Odp.: BRAK POZWOLENIA na piecyk gazowy w aneksie kuchennym??

#16 Post autor: ondrasz » 16-04-2014, 21:15

irenalo pisze:Ale te 80 l to raczej minimum.
A ja dopowiem że to absolutne minimum które nie wystarczy dla komfortowego korzystania z wody.
u mnie 80 l przy standardowym prysznicu ledwo wystarczało na 1 prysznic po czym trzeba było czekać na nagrzanie wody. Wynikało to z tego, że korzystając z ciepłej wody zimna jest pobierana i dość szybko temperatura wody spadała więc z tych 80 litrów efektywnie pewnie z 50 max było a reszta to już jak się zmieszała to letnia była.
Tak miałem przy gazowym bojlerze. Może elektryczne mają ciut inną konstrukcję ale nie sądzę.
Proponuję ci 120 l co najmniej jako łazienka i ewentualne rozważenie przepływowego podgrzewacza wody do kuchni (ale to opcjonalnie)
Dużo zależy też od tego jak w czasie rozkłada się zużycie wody - czy potrzebna jest duża ilość w dość krótkim czasie czy też niewielkie ilości przez dzień

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

gocha93
.
.
Posty: 9
Rejestracja: 15-04-2014, 22:29

Odp.: BRAK POZWOLENIA na piecyk gazowy w aneksie kuchennym??

#17 Post autor: gocha93 » 16-04-2014, 22:01

szczerze mówiąc to myślałam o 80l. jeden prysznic rano, drugi wieczorem + woda w kuchni -jak to przy gotowaniu i zmywaniu naczyń - więc rozkładało by się to w miarę w porządku. chyba zresztą nie mam innego wyjścia - zostaje mi tylko bojler - a żeby nie zjadły mnie rachunki i nie przeraziła wielkość bojlera- 80l będzie musiało wystarczyć...

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

konsultant-junkers
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 12-03-2015, 23:32

Odp.: Brak pozwolenia na piecyk gazowy w aneksie kuchennym !

#18 Post autor: konsultant-junkers » 12-03-2015, 23:33

"Podobno zgodnie z prawem budowlanym po zburzeniu ściany dzielącej kuchnię i pokój powstanie zbyt duża przestrzeń mieszkalna (520x420 cm) i piecyk gazowy nie ma racji bytu. SZOK. Całkiem pokrzyżowało mi to plany, ściana musi zniknąć - za 2 dni mam spotkanie z Panem kt. nie wydał zgody - chciałabym przygotować się jak najlepiej więc proszę o POMOC.
Po pierwsze -czy w prawie budowlanym faktycznie znajduje się przepis zabraniający montażu piecyka gazowego w takim pomieszczeniu?
po drugie - jaką mam alternatywę - bojler, piecyk elektryczny?"
Przepisowa minimalna kubatura przy piecyku gazowym z otwartą komorą spalania wynosi 8 m3 lub 6,5 m3 dla kotła z zamkniętą komorą spalania. Kotły do 30 kW można instalować w innych pomieszczeniach np. w kuchni, łazience jeśli zapewnione są odpowiednie warunki wentylacji.
Urządzeń z otwartą komorą spalania nie można montować w pomieszczeniach przeznaczonych na stały pobyt ludzi.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Pozostałe sprawy techniczne”