pompa ciśnieniowa i jej szkodliwość

C.O., woda, wentylacja, gaz itp., czyli porady techniczne.
Wiadomość
Autor
julia
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 05-05-2011, 18:36

pompa ciśnieniowa i jej szkodliwość

#1 Post autor: julia » 05-05-2011, 18:53

Witam,
jestem właścicielka mieszkania we wspólnocie mieszkaniowej. Jest to 4 piętrowy blok. Mieszkańcy z 4 pietra z ostatniej klatki skarżyli się na niskie ciśnienie wody.W związku z tym w wymiennikowni, która znajduje się pod moja sypialnią, ( na drugim końcu bloku) zainstalowano pompę ciśnieniową z falownikiem do wyrównywania ciśnienia.

Urządzenie to pracuje na takiej częstotliwości, która jest trudna do zniesienia i szkodliwa dla zdrowia.( co stwierdził rzeczoznawca jednak nie na piśmie)

1.Czy wspólnota powinna mieć pozwolenie budowlane na instalację takiego urządzenia?
2.Czy powinno się wcześniej sprawdzić co jest faktycznym powodem niskiego ciśnienia wody w 4 piętrowym budynku? jak mogę wymóc to na zarządzie?
3.Wspólnota nie chce zapłacić za ekspertyzę rzeczoznawcy, co do zasadności i szkodliwości tej pompy,czy mam prawo wymóc to?
4.Czy jest jakaś ustawa mówiąca o tym ze mam prawo nie wyrazić zgody na instalowanie urządzenia która uprzykrza mi życie, bezpośrednio po moim mieszkaniem w pomieszczeniu do tego nieprzewidzianym od początku?

%. co w ogóle mogę zrobić w takiej sytuacji?

bardzo proszę o pomoc !
z góry dziękuję!
Ostatnio zmieniony 05-05-2011, 19:11 przez julia, łącznie zmieniany 1 raz.
Julia

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Haneczka
.
.
Posty: 2157
Rejestracja: 26-04-2007, 18:07

Odp.: pompa ciśnieniowa i jej szkodliwość

#2 Post autor: Haneczka » 05-05-2011, 23:09

julia pisze:Czy jest jakaś ustawa mówiąca o tym ze mam prawo nie wyrazić zgody na instalowanie urządzenia która uprzykrza mi życie, bezpośrednio po moim mieszkaniem w pomieszczeniu do tego nieprzewidzianym od początku?
Poszukaj sobie informacji w temacie immisji. :>

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

andrzejL
moderator
moderator
Posty: 2792
Rejestracja: 24-06-2007, 22:11
Lokalizacja: Warszawa - Ochota

Immisja "wprowadzająca"

#3 Post autor: andrzejL » 06-05-2011, 14:37

Haneczka pisze: w temacie immisji
Byleby nie w temacie członka WM... :haha:
Ostatnio zmieniony 06-05-2011, 14:37 przez andrzejL, łącznie zmieniany 1 raz.
andrzejL

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
szyno
.
.
Posty: 620
Rejestracja: 08-07-2008, 19:08

Odp.: pompa ciśnieniowa i jej szkodliwość

#4 Post autor: szyno » 08-05-2011, 20:10

julia pisze:Urządzenie to pracuje na takiej częstotliwości, która jest trudna do zniesienia i szkodliwa dla zdrowia.( co stwierdził rzeczoznawca jednak nie na piśmie)
Tzn. jaką częstotliwość masz na myśli? Rozumiem, że pod pojęciem "urządzenie to" kryje się przemiennik częstotliwości (falownik) - jeśli nie, to popraw mnie.
Jeśli chodzi o częstotliwość nośną, to można (w niektórych przemiennikach) ją zmienić. Co do hałasu generowanego przez sam silnik / pompę, to w zasadzie jedynie izolacja akustyczna pomieszczenia (choć częstotliwość nośna również wpływa na poziom hałasu emitowanego przez silnik).
Co nas nie zabije, to nas wzmocni
Nietzsche

Z informacji korzystasz na własną odpowiedzialność

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe sprawy techniczne”