Czy zarząd może zlecić zarządcy czynności zarządu?

Zarząd sprawowany przez zatrudnioną przez wspólnotę osobę fizyczną lub prawną.
Także administrator zatrudniony do pomocy zarządowi właścicielskiemu.
Wiadomość
Autor
Kaizen
.
.
Posty: 910
Rejestracja: 07-09-2010, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Odp.: Czy zarząd może zlecić zarządcy czynności zarządu?

#7 Post autor: Kaizen » 21-12-2010, 02:46

Daito pisze:Czy znacie, bądź czy spotkaliście się z orzecznictwem prawnym które mówi że zawarcie umowy o administrowanie nieruchomością wspólną mieści się w kompetencjach zwykłego zarządu i nie wymaga uchwały wspólnoty?
Orzecznictwo - sam jestem ciekaw.

Ale dla mnie, to tak samo jakby było orzecznictwo na zatrudnienie firmy sprzątającej, ochroniarskiej, wywożącej śmieci czy serwisującej windę. Czyli to dla mnie czynność zwykłego zarządu. I jako taka, poza sytuacjami awaryjnymi, nie może przekraczać planu gospodarczego.
Czyli jeżeli nie było administratora - a Wspólnota go zatrudnia, to musi znaleźć na to środki (albo poprzez uchwalenie zmiany planu, albo przez oszczędności gdzie indziej bądź dzięki zaoszczędzeniu - bo administrator poniesie w ramach swojego wynagrodzenia koszty poczty, ksero, konsultacji prawnych, sprzątania, przeglądów technicznych budynku itp. przewidzianych w istniejącym budżecie).
Jeśli nienormalne trwa dostatecznie długo, staje się normalnym. Tylko że kiedy trzeba było coś wyjaśnić osobom trzecim, brzmiało to dziwnie.
Terry Pratchett

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Czy zarząd może zlecić zarządcy czynności zarządu?

#8 Post autor: jaceko » 21-12-2010, 10:39

Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zarządca i administrator”