Administrator działa za plecami zarządu

Zarząd sprawowany przez zatrudnioną przez wspólnotę osobę fizyczną lub prawną.
Także administrator zatrudniony do pomocy zarządowi właścicielskiemu.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
andy
admininistrator
admininistrator
Posty: 3249
Rejestracja: 05-05-2006, 13:56

Odp.: Administrator działa za plecami zarządu

#13 Post autor: andy » 17-01-2009, 21:43

amon pisze:Dodam, że 23 grudnia zarząd w dobrej wierze dokonał częściowego odbioru budynku - odebrano jedną ścianę - frontową, tę bez balkonów.
Amon, my o sprawie wiemy tylko tyle, ile Ty nam napiszesz. Skoro doszło do odbioru części robót, to dlaczego oczekujesz, że dostaniesz kary umowne za wykonaną część robót. Kodeks cywilny reguluje w sposób szczególny umowy o roboty budowlane - zajrzyj do tych przepisów (art. 647 i następne).
Ostatnio zmieniony 18-01-2009, 01:18 przez andy, łącznie zmieniany 3 razy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
amon
.
.
Posty: 26
Rejestracja: 13-01-2009, 22:23
Kontakt:

Odp.: Administrator działa za plecami zarządu

#14 Post autor: amon » 17-01-2009, 21:45

Panowie,
nie kłóćcie się, pliz.
Zawsze znajdzie się jakaś pięta. Jak u Achillesa.
/pułkownik Kwiatkowski

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

szarisz
.
.
Posty: 577
Rejestracja: 21-03-2008, 14:07
Lokalizacja: Zagłębie

Odp.: Administrator działa za plecami zarządu

#15 Post autor: szarisz » 18-01-2009, 00:11

Ale (szczególnie dla nowych) wygląda to niesmacznie.
I zniechęca.
Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

iza
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 19-01-2009, 01:56
Lokalizacja: Gdynia

Odp.: Administrator działa za plecami zarządu

#16 Post autor: iza » 19-01-2009, 02:23

sprawę nalezy ocenić bez emocji
- po pierwsze czy administrator mógł podpisać aneks do umowy o przedłużeniu terminu czy miał legitymacje prawna od włascicieli nieruchomości
-po drugie czy tylko koniecznośc opracowania dokumentacji na daszki była powodem aneksu czy tez inne ( na przykład : warunki pogodowe )
-po trzecie jak można przystępowac do robót nie majac zatwierdzonej dokumentacji przez inspekcję nadzoru budowlanego
te wszstkie watpliwości należy wyjasnić i ustalić winnego
odsetki nie sa najważniejszą kwestia uważam że ważniejsze jest aby prace zostały wykonane zgodnie z obowiazujacymi przepisami i sztuka budowlaną . łacze na styku mur i zadaszenie balkonu na ostatniej kondygnacji jest bardzo trudne może faktycznie natrafono na jakieś niedoróbki projektowe ? mam nadzieje że uda sie wszystko wyjasnic i zajać własciwe stanowisko w sprawie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

czajnik

Odp.: Administrator działa za plecami zarządu

#17 Post autor: czajnik » 19-01-2009, 10:12

iza pisze:po trzecie jak można przystępowac do robót nie majac zatwierdzonej dokumentacji przez inspekcję nadzoru budowlanego
Normalnie. W dzisiejszym procesie budowlanym dokumentacja projektowa bywa często tak złożonym opracowaniem, że najczęściej nie jest możliwe sporządzenie jej w jednym etapie, o ile nie mówimy o projekcie powtarzalnym domku jednorodzinnego. Innym czynnikiem jest długotrwała i uciążliwa procedura uzyskania pozwolenia na budowę, a wcześniej wszelkich niezbędnych uzgodnień.

W praktyce bardzo często robi się tak, że do zatwierdzenia sporządza się projekt budowlany, który ujmuje zagadnienia w ogólnym zarysie, natomiast szczegóły dorabia się w projektach wykonawczych i warsztatowych, a te już nie podlegają zatwierdzeniu przez organ administracji architektoniczno-budowlanej.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bokkal10
.
.
Posty: 20
Rejestracja: 19-01-2009, 21:54

Odp.: Administrator działa za plecami zarządu

#18 Post autor: bokkal10 » 20-01-2009, 00:12

Docieplałem budynek. Mając pełną dokumentację techniczną . Zatrudniłem inspektora nadzoru koszt nie jest duży 1,500 PLN. I administrator nie miał nic do powiedzenia . Pełnomocnictwa przekazałem inspektorowi nadzoru. Czasami warto ponieść niewielki koszt i mieć spokój.
Ja trafiłem na bardzo solidnego inspektora.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zarządca i administrator”