Przeglad techniczny budynku

Przeglądy okresowe instalacji i urządzeń.
Wiadomość
Autor
aaadam

Odp.: Przeglad techniczny budynku

#7 Post autor: aaadam » 24-10-2005, 19:52

Gdyby to było takie proste, to również dołączyłbym się do prośby :lol:

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

HR
.
.
Posty: 324
Rejestracja: 23-09-2005, 17:53
Kontakt:

Odp.: Przeglad techniczny budynku

#8 Post autor: HR » 26-10-2005, 16:16

aaa tam....

Mówię Wam tyle zapłaciłem ... zrzucić to trzeba na odmienność rynku Skarżyska i Warszawy , czy innych dużych miast... Choć mogę się założyć , że jest i u Was ktoś , kto może przeglad zrobić tanio i fachowo...

PS. Poza tym trzeba umieć sie targować ;)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

cogito
.
.
Posty: 336
Rejestracja: 10-12-2005, 22:52
Lokalizacja: Kaszuby

Odp.: Przeglad techniczny budynku

#9 Post autor: cogito » 11-12-2005, 15:58

U nas już dawno minął termin przeglądu technicznego. Budynek z lat 70-tych jest w niezłym stanie, ale stoi na skarpie i gdzieniegdzie na ścianach pojawiły się pęknięcia. Nawet mam takie w jednym z pokoi. Ściana pęknięta na wylot i wieje przez nią zimne powietrze. SZerokośc szczeliny trudno mi określić. Zarówno zarzad WM jak i administrator nie robią nic w tym kierunku. Zajęci są sprawami - tak modnych odstatnio - dociepleń styropianem. Oczywiśćie beż uprzedniego planu rocznego no i tego przeglądu.
Pytanie: Jakie służby powiadomić o nie wykonaniu terminowego przeglądu techniocznego? Jakie sankcje grożą administratorowi za niewykonanie uchwały dotyczącej wykonania przeglądu technicznego? Uchwała taka była podjęta w 2004 roku.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Gość

Odp.: Przeglad techniczny budynku

#10 Post autor: Gość » 11-12-2005, 20:30

Pytanie: Jakie służby powiadomić o nie wykonaniu terminowego przeglądu techniocznego? Jakie sankcje grożą administratorowi za niewykonanie uchwały dotyczącej wykonania przeglądu technicznego? Uchwała taka była podjęta w 2004 roku.[/quote]

z tymi sankcjami to w UoWL i gdzie indziej jest krucho: nie bardzo wiadomo kogo i jak ścignąć sankcjami. I to w dowolnym układzie: kogo i za co. Piszę gdzie indziej o zarządcy typu Anioł z "Alternatywy": zrobił prawdopodobnie malwersacje na spore kwoty, złożone jest doniesienie do prokuratora na niego i.... nic. :cry:

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Gość

Odp.: Przeglad techniczny budynku

#11 Post autor: Gość » 12-12-2005, 13:36

cogito pisze:U nas już dawno minął termin przeglądu technicznego. Budynek z lat 70-tych jest w niezłym stanie, ale stoi na skarpie i gdzieniegdzie na ścianach pojawiły się pęknięcia. Nawet mam takie w jednym z pokoi. Ściana pęknięta na wylot i wieje przez nią zimne powietrze. SZerokośc szczeliny trudno mi określić. Zarówno zarzad WM jak i administrator nie robią nic w tym kierunku. Zajęci są sprawami - tak modnych odstatnio - dociepleń styropianem. Oczywiśćie beż uprzedniego planu rocznego no i tego przeglądu.
Pytanie: Jakie służby powiadomić o nie wykonaniu terminowego przeglądu techniocznego? Jakie sankcje grożą administratorowi za niewykonanie uchwały dotyczącej wykonania przeglądu technicznego? Uchwała taka była podjęta w 2004 roku.
Pękniete na wylot ściany - myślę, że to sprawa do Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Gerda

Odp.: Przeglad techniczny budynku

#12 Post autor: Gerda » 18-03-2006, 00:27

Uchwała o przeglądzie 5-letnim nie jest wymagana, gdyż wymóg taki jest zawarty w prawie budowlanym. Muszę przyznać, że nasz Inspektor Nadzoru ( oby wszystkie wspolnoty miały takiego ) poddał w wątpliwość koszt przeglądu za 600zł.
Oczywistym jest różnica w cenach pomiędzy Skarżyskiem, Warszawą, Katowicami, czy Jelenią G. fakt pozostaje jeden:

Przegląd 5 letni powinien być zrobiony rzetelnie, powiniem pokazać Zarządowi co w pierwszej kolejnści powinno być zrobione na nieruchomości, powiniem być zrobiony przez osobę posiadającą stosowne uprawnienia.

Nie kwestionuję tu rzetelności wykonania, fachowości osoby wykonującej, proszę jednak pamiętajcie o tym że wydanie jakiejkolwiek kwoty z pieniędzy zbieranych przez ludzi musi przynieść wymierne korzyści dla wspólnoty i tylko wtedy taki wydatek nie zostananie zakwestionowany.
Z symaptią pozdrawiam.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Przeglądy techniczne”