Regulamin rozliczenia kosztów dostawy ciepła - brak współczy

Projekty uchwał i innych decyzji oraz ich zakres temetyczny
Wiadomość
Autor
Thorgal
.
.
Posty: 4
Rejestracja: 03-11-2014, 14:09

Regulamin rozliczenia kosztów dostawy ciepła - brak współczy

#1 Post autor: Thorgal » 03-11-2014, 14:11

Witam!
W rozliczeniach ciepła w naszym TBS nie stosuje się współczynników wyrównawczych.
Wydaje mi się to bardzo krzywdzące, moje mieszkanie (60 m2) jest na ostatnim piętrze samotne w sąsiedztwie mam 2 nieogrzewane strychy, zimą przemarzają (widać szron) 2 rogi pokoju. Temperatura zimą to ok 18-19 stopni przy kaloryferach ustawionych na 2 (skala do 4, boję się odkręcić na więcej ze względu na koszty). Ostatnio zrezygnowałem z ogrzewania kuchni bo za drogo. (Zużycie ok 10Gj na pół roku, koszt ogrzania 1 m2 na miesiąc w ostatnich 3 rozliczeniach od 3,45 do 3,63zł).

W Prawie Energetycznym Art 45a 9 jest zapisane:
"Właściciel lub zarządca budynku wielolokalowaego dokonuje wyboru metody rozliczania całkowitych kosztów zakupu ciepła na poszczególne lokale mieszkalne i użytkowe w tym budynku, tak aby wybrana metoda, uwzględniając współczynniki wyrównawcze zużycia ciepła na ogrzewanie, wynikające z położenia lokalu w bryle budynku przy jednoczesnym zachowaniu prawidłowych warunków eksploatacji budynku określonych w obrębnych przepisach, stymulowała energooszczędność..."

Czy stosowanie współczynników wyrównawczych w rozliczeniu zależy od TBS, czy też jest obowiązkowe?
Link do regulaminu:
http://tbs-skorcz.pl/dane/download/regulamin.pdf

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Thorgal
.
.
Posty: 4
Rejestracja: 03-11-2014, 14:09

Odp.: Regulamin rozliczenia kosztów dostawy ciepła - brak ws

#2 Post autor: Thorgal » 03-11-2014, 22:39

Jeśli zajrzy tu jakiś lokator albo zarządca TBS to proszę o informację czy takie współczynniki u Was funkcjonują czy nie funkcjonują...

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

franki
.
.
Posty: 270
Rejestracja: 18-03-2011, 13:13

Regulamin rozliczenia kosztów dostawy ciepła - brak współczy

#3 Post autor: franki » 25-05-2015, 07:46

A macie podzielniki ciepła czy też liczniki zużycia ciepła?
Jeśli te pierwsze , rzeczywiście spotkałem się z tym że stosowane są przeliczniki wyrównawcze, natomiast przy licznikach ciepła zużywanego przez każdy lokal nie słyszałem o stosowaniu przeliczników wyrównawczych. Każdy płaci za tyle ile rzeczywiście zużyje.
Jeśli ktoś kupił mieszanie szczytowe lub np. na parterze musi się liczyć z większymi rachunkami za ogrzewanie.
Tak samo jeśli sąsiad przez ścianę nie grzeje w ogóle to ja także będę miał większe opłaty za ogrzewanie.
Ale może bardziej doświadczeni wypowiedzą się w tej kwestii
Pozdrawiam
franki

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

veetech
.
.
Posty: 86
Rejestracja: 18-09-2011, 19:38

Odp.: Regulamin rozliczenia kosztów dostawy ciepła - brak ws

#4 Post autor: veetech » 25-05-2015, 10:04

Mam mieszkanie we wspólnocie, mam też lokatorskie w spółdzielni. W obu są liczniki i w obu nie ma żadnych przeliczników. Jedno mieszkanie mam bardzo zimne, ale liczyłem się z tym. Drugie jest bardzo ciepłe... We wspólnocie mieszkania na samej górze były tańsze o ok. 15%, pewnie ze względu na sumę wszystkich niedogodności.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

franki
.
.
Posty: 270
Rejestracja: 18-03-2011, 13:13

Regulamin rozliczenia kosztów dostawy ciepła - brak współczy

#5 Post autor: franki » 25-05-2015, 11:03

U nas np. mieszkania na parterach były tańsze, nie wiem jak na ostatnich piętrach..
Ale moim zdaniem jak ktoś kupuje mieszkanie powinien rozważyć wszystkie + i -
Pozdrawiam
franki

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Uchwały, regulaminy, statuty”