Regulamin rozliczeń c.o.

Projekty uchwał i innych decyzji oraz ich zakres temetyczny
Wiadomość
Autor
ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Odp.: Regulamin rozliczeń CO

#121 Post autor: ondrasz » 31-01-2015, 14:47

paradoksalnie dla osób "zużywających" dużo ciepła podzielniki elektroniczne są dużo gorsze od wyparkowych. Ogólnie wyparki zawsze były i są lepsze od elektroniki.
O tym czy będziesz rozliczana ze średniej czy z podzielników na pewno nie decyduje Zarządca - o tym jak ewentualnie możesz być inaczej rozliczana decydują zapisy Regulaminu rozliczeń - niekoniecznie może być to średnia, może być to najwyższe z klatki/bloku/typu mieszkań, może być najwyższe + domiar - przeróżnie mówią o tym regulaminy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8831
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Regulamin rozliczeń CO

#122 Post autor: irenalo » 31-01-2015, 16:14

ondrasz pisze:paradoksalnie dla osób "zużywających" dużo ciepła podzielniki elektroniczne są dużo gorsze od wyparkowych.
Nie mogą zamówić "złodziejskiej usługi" wymiany wyparki na nową przed odczytem podzielników?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Odp.: Regulamin rozliczeń CO

#123 Post autor: ondrasz » 31-01-2015, 17:15

haha , nie to miałem na myśli :) Każdy podzielnik można "zrobić" podobnie jak i licznik - kwestia wiedzy :)

Ja myślałem raczej o tym, że w przypadku podzielników wyparkowych rozliczenia są bardziej spłaszczone ze względu na skalę odczytów - podzielnik wyparkowy ma mniej więcej max w okolicach 25 jednostek natomiast elektronika może mieć nawet 2-3tys jedn. na podzielniku. Więc pomiędzy tym który nic nie grzeje i ma 0 a tym z elektroniki jest większa niż w przypadku wyparki.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Mario_0
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 16-02-2015, 09:36

Odp.: Regulamin rozliczeń c.o.

#124 Post autor: Mario_0 » 16-02-2015, 09:53

Witam,
Mam dwa pytania odnośnie CO :

1. U nas we wspólnocie jest następująca sytuacja : mamy podzielniki ciepła do każdego mieszkania, oprócz tego, na każdej z 3 klatek jest grzejnik na parterze który ma ogrzać klatkę (10 pięter, przeszklona powierzchnia). W tym momencie zarządca przelicza różnicę między licznikiem głównym, a indywidualnymi (wychodzi ona około 15%) jako ogrzanie części wspólnych i rozlicza proporcjonalnie do udziałów (powierzchniowo). Czy są możliwe takie scenariusze :
-grzejniki pozostają włączone i montujemy na nich ciepłomierze, wskazania ciepłomierzy rozliczamy proporcjonalnie względem powierzchni mieszkań, a pozostałą różnicę jako starty w przesyle i rozliczmy proporcjonalnie do zużycia ciepła (indywidualne odczyty ciepłomierzy)
-zakręcamy grzejniki i różnicę traktujemy jako starty w przesyle rozliczane proporcjonalnie do zużycia ciepła (indywidualne odczyty ciepłomierzy)

Chodzi mi o to, aby uwzględniać ile kto zużywa ciepła, aby nie przerzucać kosztów z tych właścicieli którzy grzeją więcej, na tych którzy grzeją mniej.


2.Wrosła nam opłata stała ze względu na zamówioną większą moc. Zarządca twierdzi, że : „.. po roku od oddania budynku jest obowiązek zasilania budynku zgodnie z wartościami projektowymi”. Czy jest możliwość zmiany tej wartości?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Uchwały, regulaminy, statuty”