Regulamin rozliczeń c.o.

Projekty uchwał i innych decyzji oraz ich zakres temetyczny
Wiadomość
Autor
bacha
.
.
Posty: 11
Rejestracja: 10-06-2011, 21:15

Odp.: Regulamin rozliczeń CO

#109 Post autor: bacha » 11-06-2011, 18:06

I wręcz przeciwnie. W pomieszczeniach, gdzie są grzejniki, ale zakręcone przez całą zimę, nie oznacza,że są one ogrzewane. Owszem są, ale przez sąsiadów. Grzeją jedynie grzejniki w łazience.
bacha

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Michal_K
.
.
Posty: 7
Rejestracja: 20-07-2011, 18:13
Lokalizacja: 3miasto

Odp.: Regulamin rozliczeń CO

#110 Post autor: Michal_K » 28-09-2011, 00:34

I ja pytanie o reg. CO mam...

Będąc na etapie modyfikowania regulaminu CO, czy można wprowadzić go "wstecz"? Tzn np. opracować, rozesłać właścicielom do zapoznania się, po np 3-4 dniach zebrać głosy pod uchwałą, która załóżmy przechodzi. Uchwała dajmy na to z dnia 10 października, zostaje podjęta np. 12 października - czy może być w niej zapis że regulamin wchodzi w życie z dniem np 1 października (datą wsteczną)? Czy obowiązuje tu art. 45a ust. 10 prawa energetycznego - czyli że ów regulamin może wejść w życie minimum 14 dni od podjęcia uchwały?

I drugie pytanie - o współczynniki redukcyjne Rm. Czy gdzieś jest to mniej-więcej usystematyzowane, czy sklasyfikowane - co kiedy i w jakim przypadku obniża lub zawyża taki współczynnik, i o jaką wartość? Czyli coś w stylu: lokal szczytowy - tyle, lokal przy gruncie - tyle, lokal nad węzłem ciepłowniczym - tyle, lokal od północnej/południowej strony - tyle. I tak dalej?
Żadnym specem od ciepła nie jestem, by jako członek Zarządu czuć się kompetentnym by takie zasady ustalania współczynników ustalać, co komu o ile obniża a o ile zawyża.

Z góry dzięki za info i pomoc.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

andrzejL
moderator
moderator
Posty: 2792
Rejestracja: 24-06-2007, 22:11
Lokalizacja: Warszawa - Ochota

Regulamin zużycia c.o.

#111 Post autor: andrzejL » 28-09-2011, 08:42

Michal_K pisze: by takie zasady ustalania współczynników ustalać, co komu o ile obniża a o ile zawyża
I bardzo dobrze, daj sobie z tym spokój. Współczynniki były modne, kiedy proponowano ci mieszkanie spółdzielcze. We wspólnotach mieszkaniowych przecież jest inaczej. Ty wybierasz, a nie tobie wybierają. Wybieraj sobie mieszkanie gdzie chcesz, szczytowe, nad garażem, w środku budynku. Tylko, potem nie mów, że trzeba do rozliczania zużycia ciepła włączyć współczynniki.
andrzejL

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
facetjanusz
.
.
Posty: 53
Rejestracja: 17-05-2009, 09:46

Odp.: Regulamin rozliczeń CO

#112 Post autor: facetjanusz » 14-01-2012, 20:52

Witam serdecznie.
wszedłem na to forum ponieważ zobaczyłem temat który mnie interesuje.
Mianowicie "Rozliczenie roczne CO." Przeczytałem cały post ale nie o to mi do końca chodziło
Ostatnio zmieniony 14-01-2012, 20:55 przez facetjanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Janusz

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Haneczka
.
.
Posty: 2157
Rejestracja: 26-04-2007, 18:07

Odp.: Regulamin rozliczeń CO

#113 Post autor: Haneczka » 14-01-2012, 23:26

facetjanusz pisze:Przeczytałem cały post ale nie o to mi do końca chodziło
Ostatni?
A więc kontynuuj ...

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Odp.: Regulamin rozliczeń CO

#114 Post autor: ondrasz » 15-01-2012, 03:30

Jak by to powiedzieć...

cieszy ( choć nie powinno) że znalazłeś coś co cię interesuje . Mam nadzieję że oprócz zainteresowania pojawią się i pytania.... :)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Uchwały, regulaminy, statuty”