Wymiana pionu kanalizacji

Projekty uchwał i innych decyzji oraz ich zakres temetyczny
Wiadomość
Autor
Hanna
.
.
Posty: 9
Rejestracja: 25-03-2024, 17:52

Wymiana pionu kanalizacji

#1 Post autor: Hanna » 28-04-2024, 09:44

W naszej wspólnocie są trzy bloki ,W bloku w którym Ja mieszka a mieszkam na parterze blok ma dwa piętra na pierwszym piętrze nad moim mieszkaniem zaczeli robić nowi lokatorzy remont ,w trakcie tego remontu przyszli do mnie że oni chcą wymienić pion kanalizacyjny który jest własnością wspólnoty bo za te remonty odpowiada wspólnota ,ale chodzi o rurę która przechodzi przez moją łazienkę i Ja mam ją zabudowaną ,na wniosek nowych lokatorów pion ma być wymieniony we własnym zakresie koszty wspólnota odda ,więc moje pytanie czy muszę się zgodzić na rozebranie części ściany przez nowych lokatorów czy też wspólnotę i czy powinnam zostać o tym powiadomiona na piśmie ,i czy mogę wymagać naprawy do stanu pierwotnego ściany zabudowy rur spustowych pionu kanalizacyjnego ,zabudowa jest zrobiona z kafli ,Ja zanim została zrobiona zabudowa rury wymieniłam na własny koszt .Nie chciałabym nikogo urazić ale czy muszę się na to zgodzić

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 6001
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Wymiana pionu kanalizacji

#2 Post autor: piotrusb » 28-04-2024, 13:47

Powinnaś się zgodzić jeśli to wspólnota chce wymienić pion, który jest częścią nieruchomości wspólnej, a więc jego wymiana leży w kompetencjach wspólnoty i ją obciąża. Natomiast wspólnota ma obowiązek przywrócenia na swój koszt stanu Twojej łazienki sprzed remontu. I możesz zażądać takiego zobowiązania na piśmie.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Hanna
.
.
Posty: 9
Rejestracja: 25-03-2024, 17:52

Re: Wymiana pionu kanalizacji

#3 Post autor: Hanna » 29-04-2024, 08:32

Dziękuję za odpowiedz tylko ten pion bedą wymieniać nowi lokatorzy więc nie wiem czy do wspólnoty mam pisać czy z tymi nowymi lokatorami

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 6001
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Wymiana pionu kanalizacji

#4 Post autor: piotrusb » 29-04-2024, 09:13

Zdecydowanie do wspólnoty. Umowy pomiędzy wspólnotą i Twoimi sąsiadami nie dotyczą Ciebie i to wspólnota nie sąsiedzi są zobowiązani do przywrócenia Twojego mieszkania do stanu sprzed wymiany pionu.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Hanna
.
.
Posty: 9
Rejestracja: 25-03-2024, 17:52

Re: Wymiana pionu kanalizacji

#5 Post autor: Hanna » 29-04-2024, 10:35

Dziękuję

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Hanna
.
.
Posty: 9
Rejestracja: 25-03-2024, 17:52

Re: Wymiana pionu kanalizacji

#6 Post autor: Hanna » 30-04-2024, 16:18

Dzień dobry mam pytanko jakiś czas temu odbyło się zebranie wspólnoty o którym już wcześniej pisałam ale do czego zmierzam poprosiłam zarząd o wszelkie dokumenty z tamtego zebrania ponieważ nie jasna była dla mnie podwyżka funduszu remontowego ,na zebraniu nie była podjęta uchwała ale takowa jest o podwyżce co czego zmierzam na zebraniu odbyło się głosowanie na którym był0 50% mieszkańców w tym 9 za 8 przeciw wprowadzeniu podwyżki funduszu ,1 osoba nie była na głosowaniu i jakież moje zdziwienie jak w dokumentach jest lista obecności którą podpisywaliśmy i obok jakieś krzyżyki a na ostatniej stronie kto dodatkowo podpisała na tej samej liście zgodę na podwyżkę ,na protokole uchwały napisano że 9 za a 8 się wstrzymało nic takiego nie miało miejsca te 8 osób głosowało przeciw pytanie moje jeżeli na zebraniu nie było mowy o żadnej uchwale w sprawie liczenia głosów to czy jest taka metoda zgodna z zasadami i czy zgodne jest zbieranie podpisów tylko u niektórych mieszkańców a nie u wszystkich proszę o pomoc

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Uchwały, regulaminy, statuty”