Gdzie ubezpieczona jest Twoja nieruchmość?

Czyli wszystko o ubezpieczeniach.

W jakim TU ubezpieczona jest Twoja nieruchomość?

AIG Polska
0
Brak głosów
Allianz Polska
4
20%
Commercial Union
0
Brak głosów
Compensa/Heros
1
5%
Generali
1
5%
Filar/Uniqa
4
20%
PZU S.A.
3
15%
Warta
2
10%
Hestia
3
15%
HDI Samopomoc/HDI Asekuracja/Tryg
1
5%
inne
0
Brak głosów
nie jesteśmy ubezpieczeni
1
5%
 
Liczba głosów: 20

Wiadomość
Autor
gstumpf
.
.
Posty: 171
Rejestracja: 27-09-2005, 10:09
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

lista towarzystw

#7 Post autor: gstumpf » 11-03-2006, 23:06

liste wpisałem powyżej (co prawda jako nie zalogowany = gość)
pozostełe 1 towarzytwo ubezpieczeniowe proponuje wpisac pozycje " nie jestesmy ubezpieczni" to też niestety się zdarza
grzesiek stumpf
broker ubezpieczeniowy
grzegorz@ubezpieczeniowecentrum.pl
www.ubezpieczeniowecentrum.pl
0695/21-21-21

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
dobroslaw76
.
.
Posty: 249
Rejestracja: 23-02-2006, 14:44
Kontakt:

Odp.: Gdzie ubezpieczona jest Twoja nieruchmość?

#8 Post autor: dobroslaw76 » 13-03-2006, 08:22

forum jest po to, zeby kazdy mogl sie wypowiedziec. ciesze sie, ze ankieta zostala zmieniona dzieki Waszej pomocy

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

HR
.
.
Posty: 324
Rejestracja: 23-09-2005, 17:53
Kontakt:

Odp.: Gdzie ubezpieczona jest Twoja nieruchmość?

#9 Post autor: HR » 21-03-2006, 22:44

Słuchajcie - a moze oprócz tradycyjnego wciśnij i zapomnij omówimy nasze doświadczenia z danym ubezpieczycielem?

My jesteśmy ubezpieczeni w filarze, i pomimo tego ,że w momencie podpisywania umowy nie mieliśmy kompletnie pojęcia co to za firma ( no nie jest to tak znany ubezpieczyciel jak PZU czy Warta) - to wkrótce okazało się ,że jest to rzetelna firma (mieliśmy kilka wypadków losowych takich jak podpalenie drzwi itp . - kasa była wypłacana bardzo szybko - bez żadnego "ale" - a nawet muszę przyznać, że czuliśmy, że Ci ludzie chcą nam pomóc (czemu nie chciał dowierzać mój ekonomiczny umysł : wszak wiadomo liczy sie biznes). Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni i polecam!

A Wy mieliście jakieś wpadki lub wręcz przeciwnie - pozytwynie zaskoczył Was ubezpieczyciel?

Pozdrawiam
HR

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
dobroslaw76
.
.
Posty: 249
Rejestracja: 23-02-2006, 14:44
Kontakt:

Odp.: Gdzie ubezpieczona jest Twoja nieruchmość?

#10 Post autor: dobroslaw76 » 22-03-2006, 09:50

Filar rzeczywiscie jest firma, ktora wywiazuje sie ze swoich zobowiazan. U mnie byl troche zgrzyt z nimi, ale to wynikalo z faktu, ze 90 % zasobow to budynki wybudowane okolo 1900 roku i sa to do tego male wspolnoty. Filar nie chcial ich ubezpieczac za szkody wynikajace z przeciekajacego dachu, bo zbyt duzo tych szkod bylo. Poza tym byla jeszcze jedna sytuacja - w ciagu dwoch lat splonely trzy budynki (umyslne podpalenia) gdzie tez ubezpieczyciel wyplacil spore odszkodowanie.

Po zgrzytach przenieslismy ubezpieczenia wspolnot do PZU... na poczatku byly opowiadania jak to bedzie pieknie. Nie bylo pieknie. Od kwietnia wracamy do Filara. Uzgodnilismy nowe warunki. Mam nadzieje, ze bedzie dobrze.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

HR
.
.
Posty: 324
Rejestracja: 23-09-2005, 17:53
Kontakt:

Odp.: Gdzie ubezpieczona jest Twoja nieruchmość?

#11 Post autor: HR » 22-03-2006, 10:27

Ale wiesz co? : ja się tak zastanawiam - czy "popularność" Filara i w sumie to, że chyba jest jedną z popularniejszych firm ubezpieczeniowych wśród wspólnot - wynika z wąskiej specjalizacji Filara?

Do tej pory brańża finansowo -ubezpieczeniowa po macoszemu traktowała wspólnoty ignorując jak wielki potencjał, a co za tym idzie i pieniądze są do "zagospodarowania"...

Dzięki tej bierności często niedoświadczeni właściciele i niejednokrotnie zarządcy (nie każdy musi interesować się finasami i ubezpieczeniami - czy być ekonomistą) - robią elementrane błędy - idąc po najmniejeszej linni oporu podczas wybierania oferty banku czy ubezpieczyciela...

Ostatnio coś się rusza : są pakiety uslug bankowych, pakiety inwestycyjne w doradztwie finansowym czy wyspecjalizowane oferty ubezpieczeniowe dla wspólnot - ale to kropla w morzu potrzeb... Jestem bardzo ciekaw dlaczego żaden bank nie wymyślił np. rachunku powierniczego dla wspólnot?... No ale to rozważania czysto teoretyczne....

No i rozpisałem się zbytnio...
:D

Pozdrawiam
HR

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

małgorzata

Ubezpieczyciel HDI Samopomoc

#12 Post autor: małgorzata » 23-03-2006, 14:26

Witam. :564:
Nasza Wspólnota przez trzy lata była ubezpieczona w HDI Samopomoc.Ponieważ nic się nie działo na nieruchomości wybrany ubezpieczyciel wydawał sie dobry niestety do czasu!
W zeszłym roku tj. grudniu 2005r. zgłosiliśmy do HDI szkodę polegajacą na zalewaniu elewacji budynku i stropu pomiędzy dwoma balkonami. Od tamtego czasu czyli od 3 miesięcy nie otrzymaliśmy żadnej pisemnej odpowiedzi !!!!! :560:

Dlatego w tym roku pomimo usilnych starań agenta HDI Samopomoc podziękowaliśmy im i nie zawarliśmy już z nimi umowy ubezpieczenia, pomimo kuszących obniżek za kontynuowanie.
W tym roku po głębszym zainteresowaniu się ofertom i zakresu ubezpieczenia b. ciekawa wydała nam się oferta ALLIANZ Polska.Zaoferowała nam szeroki zakres ubezpieczenia (ubezp. lokali i dod. ubezp. dachu)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”