Dostęp do dokumentacji wspólnoty - projekt uchwały

Zwoływanie zebrań, sposoby głosowań, pełnomocnictwa.
Wiadomość
Autor
piotrusb
.
.
Posty: 6003
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Dostęp do dokumentacji wspólnoty - projekt uchwały

#37 Post autor: piotrusb » 02-08-2016, 09:44

I jeszcze jedno. Nie we wszystkich przypadkach zasadne jest zamazywanie danych osobowych. Zgodnie z interpretacją GIODO zakres danych i informacji udostępnianych współwłaścicielom powinien być adekwatny do ich potrzeb związanych ze zgodnym z prawem celem udostępnienia, przy czym:
Stosownie do art. 16 ust. 1 ustawy o własności lokali, jeżeli właściciel lokalu zalega długotrwale z zapłatą należnych od niego opłat lub wykracza w sposób rażący lub uporczywy przeciwko obowiązującemu porządkowi domowemu albo przez swoje niewłaściwe zachowanie czyni korzystanie z innych lokali lub nieruchomości wspólnej uciążliwym, wspólnota mieszkaniowa może w trybie procesu żądać sprzedaży lokalu w drodze licytacji na podstawie przepisów Kodeksu postępowania cywilnego o egzekucji z nieruchomości. Aby wspólnota mogła skorzystać z tego uprawnienia, jej członkowie powinni znać dane osobowe właściciela i wysokość jego zadłużenia wobec wspólnoty.

Wobec powyższego dopuszczalność udostępnienia członkom wspólnoty mieszkaniowej danych dotyczących zaległości we wnoszeniu opłat przez innych jej członków wynika z przepisów prawa, a tym samym znajduje oparcie w przesłance określonej w art. 23 ust. 1 pkt 2 ustawy o ochronie danych osobowych.
http://www.giodo.gov.pl/364/id_art/983/j/pl/
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

UD3H
.
.
Posty: 79
Rejestracja: 10-11-2015, 20:37

Odp.: Dostęp do dokumentacji wspólnoty - projekt uchwały

#38 Post autor: UD3H » 16-10-2016, 22:31

elmaz pisze:Teoretycznie nie. Jak jest w praktyce - okaże się po przejrzeniu wyciągów. Ale to, że konto jest Wspólnoty, to już jest bardzo ważne.
Miałeś racje, w praktyce konto jest typu czarna dziura. Wciąż nie wiem na co wydawane są wspólnotowe pieniądze, nie mam dostępu do wyciągów bankowych. Po prostu mam płacić i się nie interesować.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zebrania, głosowania i inne procedury”