zawiadomienia o zebraniu

Zwoływanie zebrań, sposoby głosowań, pełnomocnictwa.
Wiadomość
Autor
PawełP
.
.
Posty: 287
Rejestracja: 25-03-2008, 15:20

Odp.: zawiadomienia o zebraniu

#7 Post autor: PawełP » 09-05-2008, 14:21

bykira pisze:No to się zdziwi jak ktoś pół roku po remoncie dachu zaskarży uchwałę i sąd ją uchyli .
wtedy odda pieniądze z własnej kieszeni
_________________
Ja o tym wiem i Ty o tym wiesz. Szkoda tylko że on nie wie.........
Ja n amiejscu tych ludzi pewno bym tak zrobił.
Wyobraź sobie że tych których nie chce zaprosić na zebranie ściga w sądzie o zaległości. Najwazniejsze aby starać się być w życiu obiektywnym.
A swoją drogą wieżesz w to że musialaby oddać ona tą kasę? Nie wierzę
Podrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: zawiadomienia o zebraniu

#8 Post autor: owner » 09-05-2008, 14:26

PawełP pisze:W przypadku indywidualnego zbierania podpisów jak jestem przeciwko uchwale a ona i tak przejdzie to czy według Was powinienem być powiadomiony pisemnie o podjęciu takiej uchwały? Mogę przecież jeszcze ją zaskarżyć do Sądu
"O treści uchwały, która została podjęta z udziałem głosów zebranych indywidualnie, każdy właściciel lokalu powinien zostać powiadomiony na piśmie" (art. 23.3 uwl).
Obowiązek powiadomienia o treści uchwał dotyczy WYŁĄCZNIE uchwał głosowanych indywidualnie lub w trybie mieszanym.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

PawełP
.
.
Posty: 287
Rejestracja: 25-03-2008, 15:20

Odp.: zawiadomienia o zebraniu

#9 Post autor: PawełP » 09-05-2008, 14:32

owner pisze:"O treści uchwały, która została podjęta z udziałem głosów zebranych indywidualnie, każdy właściciel lokalu powinien zostać powiadomiony na piśmie" (art. 23.3 uwl).
Obowiązek powiadomienia o treści uchwał dotyczy WYŁĄCZNIE uchwał głosowanych indywidualnie lub w trybie mieszanym.
No widzisz a nasza Pani twierdzi że nie. Arkumentuje że skoro się wypowiedziałem to już. A o podjęciu lub nie uchwały nie musi mnie informować. Zresztą tych co się nie wypowiedzieli też nie informuje.
Wywołam to co poruszyła Bykira wyżej:
Sądzisz że to możliwe tj że zrobimy remont dachu a rok/dwa ktoś to zaskarży i trzeba bedzie oddać kasę?
Co o tym sądzisz

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bykira
moderator
moderator
Posty: 4262
Rejestracja: 17-11-2006, 18:11

Odp.: zawiadomienia o zebraniu

#10 Post autor: bykira » 09-05-2008, 14:47

Jasne że trzeba będzie oddać, bo zniknie podstawa zrobienia przelewu. I będzie deficyt w kasie :P

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: zawiadomienia o zebraniu

#11 Post autor: owner » 09-05-2008, 14:49

PawełP pisze:No widzisz a nasza Pani twierdzi że nie.
Ale pisałeś, że chodzi o uchwały przyjęte na zebraniu:
PawełP pisze:Uważa też że tych osób co nie było na zebraniu nie musi zawaiadamiać o podjętych uchwałach.
- wtedy nie musi.
PawełP pisze:Sądzisz że to możliwe tj że zrobimy remont dachu a rok/dwa ktoś to zaskarży i trzeba bedzie oddać kasę?
Co o tym sądzisz
Jeżeli uchwała będzie głosowana wyłącznie na zebraniu, to po 6 tygodniach od dnia zebrania upłynie termin na zaskarżenie uchwały.
Jeżeli uchwała zostanie przyjęta z udziałem głosów głosów zebranych indywidualnie i właściciele nie zostaną o niej powiadomieni, to skarżyć mogą, ale:
- uchylenie uchwały jest nieprawdopodobne, o ile uzyskała większość
- zwrot pieniędzy przez członków zarządu - jeśli nawet uchwała zostanie uchylona - jest nierealny, bo ustawa o własności lokali nie przewiduje sankcji wobec zarządu za uchybienia proceduralne; w dodatku wspólnota nie została poszkodowana (jeśli remont został wykonany), więc i proces z powództwa cywilnego przeciwko zarządowi nic Wam nie da.

Nawiasem mówiąc, "ta pani" nie będzie działała w pojedynkę:
- ustawa nie wskazuje, kto z zarządu ma powiadomić właścicieli, ma to zrobić zarząd,
- umowę o remont dachu muszą podpisać 2 osoby z zarządu.
Dlaczego więc ewentualne konsekwencje ma ponosić tylko "ta pani"?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

PawełP
.
.
Posty: 287
Rejestracja: 25-03-2008, 15:20

Odp.: zawiadomienia o zebraniu

#12 Post autor: PawełP » 09-05-2008, 14:50

bykira pisze:Jasne że trzeba będzie oddać, bo zniknie podstawa zrobienia przelewu. I będzie deficyt w kasie
No to znaczy kto miałby oddać tą kasę? Dokałdnie-kto? Wyobraźmy sobie że za np dwa lata temat wypłynie i bedzie inny zarząd. I co?
Przecież tutaj chodzi o to aby teraz zrobić to rzeczowo, fachowo i nie przepłacać!!!

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zebrania, głosowania i inne procedury”