rozliczenie remontu dachu

Czyli wszystko o Funduszu Remontowym, Funduszu Ekspolatacyjnym i innych funduszach celowych.
Wiadomość
Autor
AlterEgo
.
.
Posty: 493
Rejestracja: 17-04-2007, 19:21

Odp.: rozliczenie remontu dachu

#13 Post autor: AlterEgo » 27-03-2009, 09:05

owner pisze:To jest podpowiedź, jak omijać prawo. Prawo własności.
Drogi Ownerze - to nie jest omijanie prawa.
Po pierwsze właściciele wpłacając na remont określoną, jak się okazało zawyżoną, kwotę liczyli się z jej wydatkowaniem.
Po drugie, jeżeli właściciele nie podejmą uchwały o jednorazowej wpłacie na FR w wysokości pozostałej niewykorzystanej kwoty to i tak będzie im zwrócona - zgodnie z prawem; jak podejmą - również będzie im zwrócona ale będą musieli dokonać wpłaty takiej samej kwoty - po co, jeżeli mogą np. złożyć stosowne oświadczenie ws. zaliczenia nadpłaty na poczet należności wynikającej z uchwały.
Po trzecie, jeżeli podejmą powyższą uchwałę, to będzie znaczyło, że są zapobiegawczy, gospodarni i widzą potrzebę gromadzenia środków na prawdopodobnie niezbędne remonty:
jurc pisze:Zwrócimy nadwyżkę właścicielom....choć szkoda tych 65%
Ostatnio zmieniony 27-03-2009, 09:06 przez AlterEgo, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: rozliczenie remontu dachu

#14 Post autor: owner » 27-03-2009, 13:08

AlterEgo pisze:Po pierwsze właściciele wpłacając na remont określoną, jak się okazało zawyżoną, kwotę liczyli się z jej wydatkowaniem.
Tak jest z każdą zaliczką. Jeśli wpłacam zaliczkę, to liczę się z tym, że może być ona wydana.

Dziwi mnie, że tak łatwo zmieniasz zdanie co do kwestii decydowania uchwałą o nadpłatach. Kiedyś krzyczałaś (razem z andym) o złodziejstwie. Teraz twierdzisz (razem z andym), że to jest OK. Chodzi o rację, czy o towarzystwo?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

AlterEgo
.
.
Posty: 493
Rejestracja: 17-04-2007, 19:21

Odp.: rozliczenie remontu dachu

#15 Post autor: AlterEgo » 27-03-2009, 13:14

owner pisze:
AlterEgo pisze:Po pierwsze właściciele wpłacając na remont określoną, jak się okazało zawyżoną, kwotę liczyli się z jej wydatkowaniem.
Tak jest z każdą zaliczką. Jeśli wpłacam zaliczkę, to liczę się z tym, że może być ona wydana.

Dziwi mnie, że tak łatwo zmieniasz zdanie co do kwestii decydowania uchwałą o nadpłatach. Kiedyś krzyczałaś (razem z andym) o złodziejstwie. Teraz twierdzisz (razem z andym), że to jest OK. Chodzi o rację, czy o towarzystwo?
Wykaż, w którym miejscu napisałam, że nadpłat nie należy zwracać.
Poprawiając sens i błąd mojego wcześniejszego postu:
AlterEgo pisze:1. Oddać właścicielom albo
2. Podjąć uchwałę o jednorazowej wpłacie na FR w wysokości odpowiadającej udziałowi właściciela w odniesieniu do kwoty nadwyżki.
napisałam w następnym:
AlterEgo pisze:Niefortunnie tylko użyłam spójnika "albo" zamiast "i" (chociaż może być: "i dodatkowo").
Daruj sobie złośliwe uwagi.
Ostatnio zmieniony 27-03-2009, 13:22 przez AlterEgo, łącznie zmieniany 2 razy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
andy
admininistrator
admininistrator
Posty: 3249
Rejestracja: 05-05-2006, 13:56

Odp.: rozliczenie remontu dachu

#16 Post autor: andy » 27-03-2009, 13:55

owner pisze:Dziwi mnie, że tak łatwo zmieniasz zdanie co do kwestii decydowania uchwałą o nadpłatach. Kiedyś krzyczałaś (razem z andym) o złodziejstwie. Teraz twierdzisz (razem z andym), że to jest OK. Chodzi o rację, czy o towarzystwo?
Nie potrafisz odróżnić uchwały o zawłaszczeniu nadwyżek zaliczek od uchwały o wpłacie określonej kwoty na fundusz remontowy? Nie omijaj inteligentnego towarzystwa AlterEgo, to dowiesz się jeszcze więcej pożytecznych rzeczy o wspólnotach mieszkaniowych.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: rozliczenie remontu dachu

#17 Post autor: owner » 27-03-2009, 14:52

andy pisze:Nie potrafisz odróżnić uchwały o zawłaszczeniu nadwyżek zaliczek od uchwały o wpłacie
Uchwała jest uchwałą. Większość ma decydować o przeznaczeniu cudzych nadpłat, wbrew woli mniejszości. To są sztuczki, efekt jest taki sam: "złodziejstwo".

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
andy
admininistrator
admininistrator
Posty: 3249
Rejestracja: 05-05-2006, 13:56

Odp.: rozliczenie remontu dachu

#18 Post autor: andy » 27-03-2009, 15:35

owner pisze:Większość ma decydować o przeznaczeniu cudzych nadpłat, wbrew woli mniejszości.
Nie rozumiesz prostych pojęć. Nadpłaty podlegają zwrotowi. Niezależnie od tego wspólnota w każdym czasie może podjąć uchwałę o wpłacie na fundusz remontowy. Zbieg tych okoliczności nie pozbawia wspólnoty prawa podejmowania uchwał mieszczących się w jej kompetencjach.
owner pisze:efekt jest taki sam: "złodziejstwo"
Jeżeli według Ciebie podejmowanie uchwał w sprawie wpłat na fundusz remontowy jest złodziejstwem, to będziesz musiał aresztować kilka milionów członków wspólnot mieszkaniowych.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Fundusze celowe”