FUNDUSZ REMONTOWY

Czyli wszystko o Funduszu Remontowym, Funduszu Ekspolatacyjnym i innych funduszach celowych.
Wiadomość
Autor
MUZYK

FUNDUSZ REMONTOWY

#1 Post autor: MUZYK » 01-09-2008, 23:48

JESTEM CZTEROTYGODNIOWYM WŁAŚCICIELEM MIESZKANIA, KUPIONEGO Z ZASOBÓW MIASTA I WŁAŚNIE DZISIAJ, CZYLI PO 4-ECH TYGODNIACH OD PODPISANIA AKTU NOTARIALNEGO, DOSTAŁEM LIST, ŻE JESTEM DŁUŻNY WSPÓLNOCIE MIESZKANIOWEJ 2 600 ZŁ Z TYTUŁU FUNDUSZU REMONTOWEGO, Z TERMINEM 2 TYGODNIOWYM NA WPŁATĘ NALEŻNOŚCI.

OD KIEDY POWINIEN BYĆ NALICZANY FUNDUSZ REMONTOWY ?

OD MOMENTU PODPISANIA AKTU NOTARIALNEGO, CZY OD MOMENTU WPŁATY PIERWSZEJ RATY, CZY TEŻ OD MOMENTU WNIOSKU O WYKUP MIESZKANIA, CZY TEŻ JESZCZE DŁUŻEJ ?

2 600 ZŁOTYCH ZA MIESIĄC, TO CHYBA TROCHĘ ZA DUŻA SKŁADKA ?

W TYM MOMENCIE PRZEBYWAM ZA GRANICĄ I TRUDNO MI COKOLWIEK WYJAŚNIĆ W TEJ SPRAWIE.
Ostatnio zmieniony 02-09-2008, 08:14 przez MUZYK, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kosey
.
.
Posty: 126
Rejestracja: 07-07-2008, 19:05

Odp.: FUNDUSZ REMONTOWY

#2 Post autor: kosey » 02-09-2008, 08:29

MUZYK pisze:JESTEM CZTEROTYGODNIOWYM WLASCICIELEM MIESZKANIA KUPIONEGO Z ZASOBÓW MIASTA
Jeżeli lokal został wykupiony z zasobów mieszkaniowych to nowego właściciela nie obchodzą wcześniejsze zadłużenia poprzedniego właściciela czyli Gminy o ile nie były warunkiem kupna lokalu i nie są wpisane w Księdze Wieczystej nieruchomości. Nowy wlaściciel zobowiązany jest do ponoszenia kosztów zarządu nieruchomością wspólną na zasadach określonych uchwałami wspólnoty. Proszę zwrócić się do zarządu/zarządcy lub administratora wspólnoty o podanie podstawy obciążenia Pana zadłużeniem oraz zapoznać się z uchwałami podjętymi wcześniej przez wspólnotę. To powinno wszystko wyjaśnić.
kosey52

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

czajnik

Odp.: FUNDUSZ REMONTOWY

#3 Post autor: czajnik » 02-09-2008, 10:18

Kolego Muzyk, ponieważ jest to Twój pierwszy post, to pozostańmy przy uprzejmym poproszeniu Cię, abyś w przyszłości pamiętał o wyłączeniu capsa.

Następnym razem w podobnej sytuacji dostaniesz ostrzeżenie.

Pozdrawiam i zapraszam do aktywnego uczestnictwa w dyskusjach. Bez krzyku.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: FUNDUSZ REMONTOWY

#4 Post autor: owner » 02-09-2008, 10:21

MUZYK pisze:OD KIEDY POWINIEN BYĆ NALICZANY FUNDUSZ REMONTOWY ?

OD MOMENTU PODPISANIA AKTU NOTARIALNEGO
Tak, od tego momentu. Co prawda fakt wyodrębnienia własności lokalu powinien zostać potwierdzony wpisem w księdze wieczystej, ale od sporządzenia aktu notarialnego jesteś właścicielem lokalu, tym samym nabywasz prawa i obowiązki właściciela. Jest też wyrok sądu apelacyjnego w Warszawie (sygn. akt I ACa 756/07), że "czynności prawne właścicieli wyodrębnionych lokali mieszkalnych (...) - dokonane po złożeniu wniosku o wpis prawa odrębnej własności lokalu do księgi wieczystej do sądu wieczystoksięgowego ale przed dokonaniem wpisu - których skuteczność była zawieszona uzyskują po wpisie moc prawną wstecz".

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

szarisz
.
.
Posty: 577
Rejestracja: 21-03-2008, 14:07
Lokalizacja: Zagłębie

Odp.: FUNDUSZ REMONTOWY

#5 Post autor: szarisz » 03-09-2008, 11:21

Teoretycznie jest możliwe, że WM podjęła uchwałę o jednorazowym zasileniu FR w terminie do 31.08 br. w kwocie 2.600 zł....
Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kosey
.
.
Posty: 126
Rejestracja: 07-07-2008, 19:05

Odp.: FUNDUSZ REMONTOWY

#6 Post autor: kosey » 03-09-2008, 11:47

Teoretycznie tak, tylko w takim przypadku trzebaby było zamiast wezwania do zapłaty dostarczyć wlaścicielowi treść uchwały.
kosey52

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Fundusze celowe”